Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główny specjalista

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1742 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 50357

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5 559,13 zł brutto, ustalone wg mnożnika 2,9
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• umowę o pracę,
• trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit), sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia,
• możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie,
• ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00,

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
• praca przy komputerze,
• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
• zagrożenie korupcją

opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie znajduje się na stronie ministerstwa

Zakres zadań

  • Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego, w tym: opracowywanie projektów aktów prawnych lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych, opiniowanie projektów aktów prawnych lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych, reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych (w tym: udział w posiedzeniach konferencji uzgodnieniowych, komisji prawniczych, komitetów Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w pracach parlamentarnych)
  • Dokonywanie analiz prawnych, w tym: opracowywanie/ opiniowanie projektów umów, porozumień, dokumentów, przygotowywanie projektów opinii/ wyjaśnień/ interpretacji/ oceny
  • Monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii, etc., w tym: analizowanie planowanych zmian prawnych, przekazywanie informacji zainteresowanym
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych i pozaadministracyjnych, w tym: opracowywanie projektów decyzji, postanowień i prowadzenie innych czynności w zakresie zażaleń na postanowienia wojewody w sprawie uzgodnienia projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy albo projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ich zmian w zakresie zgodności z ustaleniami odpowiednich zadań rządowych
  • Monitorowanie i prowadzenie sprawozdawczości z procesu legislacyjnego nad poszczególnymi projektami
  • Udzielanie wyjaśnień interpretacyjnych i opinii
  • Udzielanie informacji – odpowiedzi na wnioski i zapytania (w tym o udostępnienie informacji publicznych)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku prawo lub administracja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w sporządzaniu projektów aktów prawnych lub projektów rozstrzygnięć sądu administracyjnego lub w pracy w obszarze gospodarka przestrzenna lub w orzecznictwie administracyjnym lub świadczeniu pomocy prawnej lub kontroli nadzorczej jednostek samorządu terytorialnego
  • znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także innych aktów normatywnych odnoszących się do zagadnień planowania i zagospodarowania przestrzennego
  • znajomość prawnej problematyki planowania przestrzennego, realizacji inwestycji,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji i procesu tworzenia prawa
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe