Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1692 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 52898

Warunki pracy

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:
brak
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- narzędzia i materiały pracy – komputer i inne urządzenia biurowe,
- możliwość poruszania się po budynku: budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz.

Zakres zadań

  • Współpracuje z Centrum Informatycznym Edukacji w zakresie przygotowania rozwiązań przyjętych dla rozwijania oprogramowania zmodernizowanego SIO
  • Opracowuje projekty aktów prawnych regulujących funkcjonowanie zmodernizowanego SIO. Opiniuje projekty aktów prawnych pod kątem ewentualnego wpływu na funkcjonowanie SIO i przygotowuje projekty niezbędnych zmian w przepisach regulujących funkcjonowanie SIO, wynikających z konieczności dostosowania obowiązujących przepisów do planowanych zmian w prawie
  • Prowadzi prace analityczne z zakresu statystyki oświaty, w tym opracowuje ilościowe i jakościowe dane oraz wskaźniki obrazujące warunki, procesy i efekty działań edukacyjnych. Opracowuje na podstawie dostępnych danych prognozy
  • Przygotowuje dane niezbędne do naliczenia jednostkom samorządu terytorialnego części oświatowej subwencji ogólnej. Weryfikuje kompletność i poprawność danych zebranych w systemie informacji oświatowej. Współpracuje w tym celu z organami jednostek samorządu terytorialnego oraz Kuratoriami Oświaty
  • Współpracuje z Departamentem Prawnym, Inspektorem Ochrony Danych Osobowych oraz Centrum Informatycznym Edukacji w celu realizacji zadań zmierzających do spełnienia przez Ministra wymagań w zakresie funkcjonowania bazy danych SIO wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych
  • Udziela merytorycznego wsparcia użytkownikom SIO, odpowiada na pytania dotyczące merytorycznych aspektów funkcjonowania systemu informacji oświatowej
  • Współpracuje z Głównym Urzędem Statystycznym w zakresie wymiany z rejestrem REGON i udostępniania danych z SIO
  • Opracowuje materiały szkoleniowo-informacyjne dla użytkowników SIO oraz dokonuje oceny materiałów szkoleniowo-informacyjnych przygotowanych przez inne osoby (podmioty)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z dokonywaniem analiz
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej (podział, zasady organizacji i działania), w tym służby cywilnej (organizacja służby cywilnej, prawa i obowiązki członków korpusu służby cywilnej)
  • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w zakresie przepisów ogólnych
  • znajomość przepisów oświatowych, m.in. ustawy - Prawo oświatowe
  • znajomość ustawy o systemie informacji oświatowej
  • umiejętność posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym
  • umiejętności analityczne
  • samodzielność
  • rzetelność i terminowość
  • umiejętność współpracy
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność posługiwania się programem do analizy danych np. SAS
  • umiejętność obsługiwania aplikacji SIO
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (B2)