Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1708 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 52895

Warunki pracy

Naszym pracownikom oferujemy:
- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u elastycznego pracodawcy,
- przyjazne i otwarte na pracowników z niepełnosprawnościami środowisko pracy,
- pracę w dogodnej lokalizacji, w nowoczesnej przestrzeni biurowej,
- dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat stażu) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastkę”), nagrody jubileuszowe,
- w uzasadnionych przypadkach możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- możliwość rozwoju zawodowego poprzez bogatą ofertę szkoleń zewnętrznych i w ramach rozbudowanego systemu szkoleń wewnętrznych, możliwość częściowej refundacji kosztów dokształcania,
- możliwość wykupienia pakietu medycznego w preferencyjnej cenie (prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin) i legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką,
- możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i programu sportowo-rekreacyjnego (Multisport),
- możliwość korzystania z pakietu socjalnego (dofinansowanie wypoczynku, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe oraz świadczenia okolicznościowe, np.: imprezy mikołajkowe, „becikowe”, bilety do kina, bony na zakupy).

Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.
Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.
Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
Zagrożenie korupcją.

Zakres zadań

  • Realizacja procesu certyfikacji systemów zarządzania bezpieczeństwem (SMS) oraz systemów zarządzania utrzymaniem (MMS), również w zakresie cofania i zawieszania dokumentów w zakresie bezpieczeństwa;
  • Realizacja procesu monitorowania poziomu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, w tym weryfikowanie prawidłowości stosowania rozwiązań technicznych dotyczących eksploatacji pojazdów kolejowych i infrastruktury kolejowej, identyfikowanie wad i nieprawidłowości w okresie eksploatacji obejmującym etap trwałości projektów finansowanych ze środków UE;
  • Udział w audytach podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie pojazdów kolejowych w odniesieniu do wagonów towarowych i systemów zarządzania utrzymaniem;
  • Realizacja procesu zarządzania zaleceniami Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych dotyczących środków technicznych oraz podmiotów finansowanych ze środków UE;
  • Przygotowywanie materiałów i udział w spotkaniach z podmiotami rynku kolejowego oraz koordynowanie, udział w spotkaniach zespołów roboczych Agencji Kolejowej Unii Europejskiej;
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Transportu Kolejowego w zakresie opiniowania projektów aktów prawnych z zakresu kompetencji Wydziału Monitorowania i Certyfikacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w transporcie kolejowym
  • Znajomość ustawy o transporcie kolejowym
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość rozporządzenia KE 1158/2010 z dnia 09 grudnia 2010 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w odniesieniu do zgodności z wymogami dotyczącymi uzyskania kolejowych certyfikatów bezpieczeństwa
  • Znajomość rozporządzenia 1169/2010 z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w odniesieniu do zgodności z wymogami dotyczącymi uzyskania kolejowych autoryzacji w zakresie bezpieczeństwa
  • Znajomość rozporządzenia KE 445/2011 z dnia 10 maja 2011 r. w sprawie systemu certyfikacji podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie w zakresie obejmującym wagony towarowe oraz zmieniające rozporządzenie nr 653/2007
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 16 marca 2016 r. w sprawie poważnych wypadków, wypadków i incydentów w transporcie kolejowym
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe