Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1517 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 60751

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: windy umożliwiające wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Przygotowuje i opiniuje: projekty aktów normatywno-prawnych, rozwiązania systemowe i regulaminowe, umowy międzynarodowe, akty wykonawcze Ministra ON, jak również programy stypendialne oraz oferty i kursy dla partnerów zagranicznych dotyczące nauki i szkolnictwa wojskowego (również w języku angielskim).
  • Realizuje zadania związane z planowaniem, organizowaniem oraz funkcjonowaniem współpracy bilateralnej i wielostronnej, jak również przygotowuje i opracowuje analizy i oceny oraz materiały informacyjno-metodyczne dotyczące funkcjonowania systemu szkolnictwa wojskowego w krajowym i unijnym systemie edukacyjnym, systemu doskonalenia zawodowego oraz kształcenia językowego w krajach NATO i Unii Europejskiej.
  • Uczestniczy w wykonywaniu czynności nadzorczych uczelni wojskowych związanych z kształceniem studentów zagranicznych oraz przedstawicieli Sił Zbrojnych innych państw.
  • Opracowywuje i uzgadniania umowy, kontrakty i porozumienia szkoleniowe związane z realizacją przedsięwzięć szkoleniowych w uczelniach wojskowych dla przedstawicieli innych państw.
  • Wykonuje bieżące tłumaczenia aktów prawnych normujących współpracę z partnerami zagranicznymi w dziedzinie wyższego szkolnictwa wojskowego oraz korespondencji służbowej związanej ze współpracą bilateralną i wielostronną na potrzeby Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego.
  • Monitoruje udział uczelni wojskowych w międzynarodowych programach edukacyjnych, w tym funkcjonowanie projektu ds. ERASMUSA wojskowego jako ekspert krajowy w obszarze państw UE.
  • Uczestniczy w międzynarodowych przedsięwzięciach (np.: konferencje, seminaria, spotkania) dwu i wielostronnych związanych z obszarem kształcenia i doskonalenia zawodowego.
  • Uczestniczy w opracowywaniu regulacji resortowych dotyczących współpracy międzynarodowej w obszarze kształcenia i szkolenia.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenia w obszarze współpracy międzynarodowej lub szkolnictwa
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „tajne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „tajne”.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym - C1.
  • Znajomość Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych
  • Znajomość Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • Znajomość Decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie koordynacji procesu kształcenia lub szkolenia personelu wojskowego innych państw w uczelniach wojskowych i Wojskowym Studium Nauczania Języków Obcych oraz systemu stypendialnego dla cudzoziemców będących stypendystami strony polskiej.
  • Znajomość struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, innowacyjności, komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe