Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1471 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 62709

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
• szkolenia, możliwość refundacji kosztów nauki języków obcych oraz studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny (np. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach),
• dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,
• dofinansowanie do kart sportowych,
• możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach pakietu medycznego dla pracownika i członków rodziny oraz ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie,
• możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,
• stołówkę pracowniczą,
• dobrą lokalizację,
• stojaki na rowery,
• miłą atmosferę pracy.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich,
- konieczna asysta innego pracownika,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,
- praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, kserokopiarka, skaner, niszczarka,
Praca wymaga przemieszczania się między kondygnacjami w budynku.

Zakres zadań

  • Analizuje oceny i sprawozdania jednostek podległych lub nadzorowanych przez MKiDN oraz na ich podstawie sporządza okresowe (za pierwsze półrocze, trzy kwartały i za cały rok) zbiorcze oceny jednostek podległych Ministrowi KiDN (lub przez niego nadzorowanych) w celu dostarczenia aktualnej informacji kierownictwu resortu, zgodnie z obowiązującymi w Ministerstwie procedurami.
  • Monitoruje pomoc publiczną udzieloną przez MKiDN oraz sporządza i przesyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawozdania w tym zakresie, w celu realizacji obowiązku Ministra jako podmiotu udzielającego pomocy publicznej.
  • Analizuje dokumentację pokontrolną m.in. wyniki kontroli zewnętrznych przeprowadzonych w jednostkach podległych lub nadzorowanych przez Ministra i w razie potrzeby podejmuje odpowiednie działania nadzorcze w celu monitorowania działalności tych jednostek.
  • Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi MKiDN oraz podmiotami zewnętrznymi w celu monitorowania działalności jednostek podległych lub nadzorowanych przez Ministra
  • Bierze udział w opracowywaniu aktów prawnych oraz innych regulacji z zakresu nadzoru Ministra nad jednostkami podległymi lub nadzorowanymi w celu wypracowania odpowiednich rozwiązań prawnych
  • Sporządza zestawienia i analizy z zakresu nadzoru nad jednostkami podległymi/nadzorowanymi w celu udzielenia informacji i wyjaśnień zainteresowanym.
  • Wykonuje inne zadania zlecone przez przełożonego w zakresie zadań wydziału w celu sprawnej realizacji zadań wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego doświadczenia w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych w obszarze nadzoru finansowego
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość ustawy o postępowaniu w sprawach dot. pomocy publicznej
  • Znajomość programów Microsoft Outlook, WORD, EXCEL, POWERPOINT
  • Kompetencje: rzetelność i terminowość, zorientowanie na osiąganie celów, umiejętność pracy zespołowej, myślenie analityczne, inicjatywa, skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie finansów publicznych lub/i rachunkowości lub/i pomocy publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2