Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Miar w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1393 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 65033

Warunki pracy

Co oferujemy naszym pracownikom?
- stabilne warunki zatrudnienia w jednostce ze stuletnią tradycją w polskiej administracji miar,
- otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- dogodną lokalizację w centrum Warszawy z rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych,
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- trzynaste wynagrodzenie,
- ruchomy system czasu pracy (rozpoczęcie pracy w godz. 7.45 - 8.15) lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- szkolenia oraz możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych,
- pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
- możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie oraz dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego,
- możliwość wykupienia legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Zagrożenie korupcją. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.
W budynku znajduje się winda, są łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • sporządzanie list płac wynagrodzeń pracowników, zasiłków, umów zleceń oraz umów o dzieło, prowadzenie karty wynagrodzeń oraz kart zasiłkowych, dokonywanie potrąceń z wynagrodzeń na podstawie obowiązujących przepisów, prawomocnych tytułów wykonawczych oraz decyzji o zajęciu wynagrodzeń, sporządzanie dokumentów przelewowych z tytułu potrąceń z list płac
  • sporządzanie dokumentów przelewowych i deklaracji rozliczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu składek ubezpieczeniowych oraz przesyłanie dokumentów w formie elektronicznej do ZUS-u za pomocą programu PŁATNIK
  • sporządzanie dokumentów przelewowych i deklaracji podatkowych do Urzędu Skarbowego, dokonywanie rozliczeń, przesyłanie dokumentów w formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego
  • kontrolowanie zaangażowania wydatkowanych kwot w ramach naliczonych i wypłaconych wynagrodzeń, sporządzanie miesięcznej informacji o stopniu realizacji budżetu na wynagrodzenia wraz z pochodnymi
  • sporządzanie rocznych informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11), dokonywanie rocznego rozliczenia zaliczki na podatek dochodowy od pracowników GUM na podstawie złożonych oświadczeń (PIT-40) oraz prowadzenie niezbędnej korespondencji
  • sporządzanie wkładu do sprawozdań budżetowych dotyczących funduszu wynagrodzeń oraz sporządzanie pozostałych sprawozdań, w szczególności sprawozdań Głównego Urzędu Statystycznego i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  • wystawianie: druków Rp-7 dla byłych pracowników oraz pracowników przechodzących na emeryturę; zaświadczeń dla ZUS o osiągniętych dochodach pracowników pobierających emeryturę lub rentę; zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu
  • obsługiwanie Zintegrowanego Systemu Informatycznego - QUORUM, współpraca z instytucjami zewnętrznymi, w tym kontroli, sporządzanie raportów i informacji, archiwizowanie dokumentów, aktualizacja wewnętrznych procedur, udział w doskonaleniu procedur oraz inicjowanie propozycji modyfikacji już istniejących, opiniowanie projektów aktów prawnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze naliczania wynagrodzeń, zasiłków, rozliczeń podatkowych i ZUS
  • dobra znajomość przepisów ZUS, podatkowych, Kodeksu Pracy oraz aktów wykonawczych do tych ustaw
  • umiejętność naliczania wynagrodzeń
  • umiejętność obsługi programu kadrowo-płacowego oraz ZUS – PŁATNIK
  • umiejętność wypełniania druków ZUS i podatkowych
  • umiejętność komunikacji, współpracy, organizacji pracy, orientacja na osiąganie celów
  • umiejętność podejmowania decyzji i odpowiedzialność
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • umiejętność obsługi bankowości elektronicznej NBP
  • umiejętność obsługi programu systemu QUORUM F-K
  • znajomość ustawy prawo o miarach