Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główny specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1382 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 64415

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• Stabilne zatrudnienie - umowa o pracę
• Elastyczny czas pracy
• Benefity płacowe: dodatkowe wynagrodzenie (tzw. 13tka), dodatek za wysługę lat (od 5% do 20% wynagrodzenia), nagrody uznaniowe za wyniki i osiągnięcia, nagrody jubileuszowe
• Możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w strategicznych projektach
• Kursy, szkolenia, dofinansowanie do wybranych form edukacji własnej
• Możliwość zakupu: grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie, pakietów opieki medycznej, uprawnień do zniżek PKP
• Pakiet socjalny: dofinansowanie do sportu i kultury, wypoczynku, karty fitness
• Przyjazne środowisko pracy: kiosk pracowniczy, pokój dla rodzica z dzieckiem, biblioteka, bufet, poczta, bankomat, klimatyzowane pomieszczenia
• Doskonała lokalizacja urzędu w historycznym budynku w centrum Warszawy – szybki i łatwy dojazd
• Dostosowanie urzędu do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, możliwość dopasowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
• Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
• Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Zakres zadań

  • Koordynowanie działań pomiędzy instytucjami obowiązanymi a jednostkami współpracującymi, głównie w zakresie podjęcia pilnych procedur polegających m.in. na żądaniu blokady rachunku lub wstrzymaniu transakcji oraz badanie i analizowanie przebiegu transakcji podejrzanych i ponadprogowych.
  • Opracowywanie projektów zawiadomień do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, projektów powiadomień do organów ścigania oraz organów Krajowej Administracji Skarbowej.
  • Opracowywanie projektów pism (m.in. z klauzulami niejawności) do instytucji obowiązanych i jednostek współpracujących, zajmujących się przeciwdziałaniem finansowaniu terroryzmu oraz zapobieganiem praniu pieniędzy, w zakresie prowadzonych analiz złożonych oraz weryfikowanie otrzymanych od nich informacji.
  • Opracowywanie i przesyłanie zapytań do zagranicznych odpowiedników Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF), głównie w języku angielskim.
  • Opracowanie i przesyłanie zapytań do jednostek współpracujących z GIIF.
  • Przygotowywanie dokumentacji spraw przekwalifikowanych na analizę pasywną, przygotowywanie i wprowadzanie danych do bazy oraz testowanie modeli i strumieni analitycznych na potrzeby m.in. automatycznej analizy transakcji ponadprogowych oraz testowanie i weryfikowanie nowych aplikacji analitycznych tworzonych na potrzeby Departamentu.
  • Opracowywanie sprawozdań, analiz, informacji i materiałów, przygotowywanie stanowiska do dokumentów i programów na poziomie międzyresortowym dotyczących działania GIIF. Sporządzanie prezentacji w języku polskim i językach obcych, celem przeszkolenia przedstawicieli instytucji obowiązanych, jednostek współpracujących, organów ścigania i zagranicznych odpowiedników GIIF.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze finansów lub podatków lub w instytucjach obowiązanych lub w administracji skarbowej lub w organach ścigania
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą co najmniej „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze uzyskania tego poświadczenia
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym reprezentowanie Ministerstwa Finansów w instytucjach europejskich w zakresie właściwości departamentu
  • Znajomość przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
  • Znajomość zasad funkcjonowania instrumentów rynku finansowego
  • Znajomość przepisów podatkowych, prawa karnego i karnoskarbowego
  • Znajomość podstawowych zagadnień z zakresu ochrony informacji niejawnych
  • Umiejętności analitycznego myślenia
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych
  • Znajomość obsługi arkusza kalkulacyjnego MS Excel umożliwiająca analizę i przetwarzanie danych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie obsługi systemów podatkowych (SeRCe, Poltax+, VIES)
  • Przeszkolenie w zakresie tworzenia zapytań w języku SQL
  • Przeszkolenie w zakresie obsługi oprogramowania do przetwarzania historii rachunków
  • Znajomość podstaw pozostałych gałęzi prawa (m.in. cywilnego, handlowego, finansowego)