Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1275 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69775

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5689,49 zł brutto, ustalone wg mnożnika 2,8
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
• trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka
i studiów podyplomowych
• pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych i zakupu dodatkowego ubezpieczenia medycznego, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia
• elastyczne formy pracy, w tym ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
• praca przy komputerze
opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/jak-do-nas-aplikowac-MIIR

Zakres zadań

  • prowadzenie analiz (m.in. społeczno-gospodarczych i terytorialnych; finansowo-ekonomicznych) na potrzeby przygotowania koncepcji rozwoju kraju z wykorzystaniem wskaźników makroekonomicznych i terytorialnych, w tym: aktualizowanie danych, analizowanie zgromadzonych danych, wnioskowanie, konsultowanie raportu/ rekomendacji, formułowanie założeń oraz analizowanie i proponowanie zmian w już realizowanych badaniach, formułowanie raportu/ rekomendacji/ informacji
  • przygotowywanie dokumentów strategicznych (koncepcje, strategie, polityki, plany), w tym: aktualizowanie/ formułowanie propozycji zmian w dokumentach strategicznych, weryfikowanie/ analizowanie projektu dokumentu strategicznego, sprawdzanie zgodności dokumentu strategicznego pod kątem obecności wymiaru terytorialnego, opiniowanie dokumentów strategicznych w zakresie wymiaru terytorialnego
  • badanie zgodności strategii i programów, w tym: ocena zgodności dokumentów ze strategią pod kątem wymiaru terytorialnego, weryfikowanie merytorycznego zakresu dokumentów, formułowanie propozycji i zaleceń zmian
  • udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej, w tym: nadzorowanie wykonania umowy, opiniowanie dokumentacji, uczestniczenie w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, sporządzanie opisu przedmiotu zamówienia, przeprowadzanie rozeznania rynku, przeprowadzanie odbioru przedmiotu umowy

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w zakresie analiz dotyczących polityki terytorialnej
  • wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE
  • znajomość systemu zarządzania rozwojem
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • umiejętność posługiwania się danymi, wskaźnikami, umiejętność analizy i wnioskowania
  • znajomość języka angielskiego na poziomie A2
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office (Word, Excel)
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe