Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Zdrowia w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1286 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69769

Warunki pracy

praca biurowa wykonywana jest w pozycji siedzącej przy komputerze, co najmniej 4 godziny dziennie; praca wiąże się z częstym reprezentowaniem urzędu na zewnątrz;
Departament Oceny Inwestycji mieści się Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 11 na VIII piętrze; budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich; w budynku jest winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych; przed budynkiem są podjazdy dla wózków inwalidzkich;

Zakres zadań

  • monitorowanie terminowości składania wniosków o płatność przez beneficjentów oraz weryfikowanie wniosków o płatność pod względem wymogów formalnych, prawidłowości finansowej oraz kwalifikowalności zadeklarowanych wydatków;
  • przekazywanie środków płatności i dotacji na rzecz beneficjentów oraz monitorowanie przepływów finansowych w ramach poszczególnych projektów, w tym rozliczanie zaliczek oraz dotacji celowych;
  • identyfikowanie oraz klasyfikowanie nieprawidłowości wykrytych podczas weryfikacji wniosków o płatność oraz realizacji innych zadań;
  • zarządzanie informacją o zwrotach środków dokonywanych przez beneficjentów oraz udział w procesie odzyskiwania środków od beneficjentów;
  • udział w procesie weryfikacji projektów umów o dofinansowanie, kontroli projektów oraz ewaluacji w zakresie finansowym;
  • gromadzenie informacji o wynikach swojej pracy w dedykowanych systemach informatycznych;
  • prognozowanie nadchodzących płatności w ramach nadzorowanych projektów, w celu właściwego określenia zapotrzebowania na środki finansowe i zapewnienia płynności finansowej w ramach nadzorowanych projektów;
  • udział w przeprowadzaniu szkoleń dla beneficjentów z finansowych aspektów realizacji projektów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego we wdrażaniu funduszy europejskich
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym w mowie i w piśmie
  • wiedza z zakresu funduszy strukturalnych Unii Europejskiej i realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł zagranicznych
  • znajomość ustawy o finansach publicznych
  • znajomość zasad rachunkowości
  • zdolności komunikacyjne
  • bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość aplikacji SL2014
  • znajomość analizy ryzyka
  • znajomość finansów publicznych
  • znajomość ACCESS
  • zdolność analitycznego myślenia