Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1271 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70519

Warunki pracy

Wejście do budynku przy ul. Pawińskiego 17/21 nie posiada podjazdu dla wózków inwalidzkich. W budynku znajdują się dwie windy. Toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, natomiast miejsce pracy znajduje się na drugim piętrze. Praca wymaga przemieszczania się po budynku
w celu realizacji zadań.

1.      praca biurowa,

2.      wymuszona pozycja ciała związana z wykonywaniem większości zadań w pozycji siedzącej,

3.      praca przy komputerze powyżej 4 godzin,

4.      użytkowane sprzęty: komputer, drukarka, niszczarka,

5.      oświetlenie naturalne i sztuczne,

6.      pole elektromagnetyczne.

Zakres zadań

  • Opracowywuje pisma procesowe i środki odwoławcze od orzeczeń sądowych, organów administracyjnych i innych organów orzekających;
  • Występuje w charakterze pełnomocnika Zakładu w postępowaniu sądowym, administracyjnym lub przed innymi organami orzekającymi w celu ochrony interesu ZER MSWiA w prowadzonej sprawie;
  • Udziela informacji o przepisach prawnych na wniosek pracowników komórek merytorycznych Zakładu;
  • Kompletuje dokumenty oraz akta procesowe w przydzielonych sprawach;
  • Informuuje przełożonych o uchybieniach w stosowaniu i przestrzeganiu prawa ujawnionych w toku załatwiania przydzielonych spraw;
  • Zgłasza uwagi do przedłożonych przez Wydziały projektów umów w celu prawidłowego sporządzania danej umowy;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym ze świadczeniem pomocy prawnej
  • Znajomość ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (…), znajomość aktów wykonawczych do tej ustawy oraz przepisów do których odsyłają w/w akty prawne;
  • Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego;
  • Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania cywilnego;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość ustaw: Kodeks pracy, Kodeks cywilny, Kodeks karny, Prawo zamówień publicznych, Prawo bankowe oraz znajomość ustaw pragmatycznych;
  • Zdolność szybkiego uczenia się;
  • Umiejętności redakcyjne;
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych;
  • Umiejętność organizowania pracy własnej.