Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1187 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73283

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie.

Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Analizuje i ocenia jakość oraz efektywność kontroli celno-skarbowych w zakresie zgodności prowadzonej działalności z przepisami ustawy o grach hazardowych, udzieloną koncesją lub udzielonym zezwoleniem, kontroli celno-skarbowej zakazu posiadania automatów do gier, kontroli celno-skarbowej produkcji i obrotu automatami do gier oraz kontroli podatku od gier i dopłat oraz opracowuje sprawozdania i informacje dla Kierownictwa Departamentu i Krajowej Administracji Skarbowej.
  • Typuje podmioty do kontroli celno-skarbowych w zakresie zgodności prowadzonej działalności z przepisami ustawy o grach hazardowych, udzieloną koncesją lub udzielonym zezwoleniem, kontroli celnoskarbowej zakazu posiadania automatów do gier, kontroli celno-skarbowej produkcji i obrotu automatami do gier oraz kontroli podatku od gier i dopłat, zleca i koordynuje te kontrole oraz monitoruje zlecone kontrole.
  • Analizuje przepisy prawa, tendencje rynkowe oraz źródła nieprawidłowości stwierdzonych w trakcie sprawowanego nadzoru.
  • Przygotowuje zmiany przepisów w rozporządzeniach w sprawie kontroli celno-skarbowej wykonywanej w zakresie produkcji automatów do gier hazardowych i obrotu tymi automatami, w sprawie kontroli celnoskarbowej wykonywanej w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych oraz w sprawie urzędowego sprawdzenia.
  • Opracowuje projekty interpretacji przepisów prawa w zakresie trybu i zasad przeprowadzania urzędowego sprawdzenia i kontroli celno-skarbowych w zakresie zgodności prowadzonej działalności z przepisami ustawy o grach hazardowych, udzieloną koncesją lub udzielonym zezwoleniem, kontroli celnoskarbowej zakazu posiadania automatów do gier, kontroli celno-skarbowej produkcji i obrotu automatami do gier oraz kontroli podatku od gier i dopłat.
  • Sprawuje merytoryczny nadzór nad funkcjonowaniem i rozwojem aplikacji systemu informatycznego Komputerowego Rejestru Automatów do Gier (KRAG). Monitoruje zmiany prawne mające wpływ na działanie systemu informatycznego oraz inicjuje działania usprawniające w tym zakresie. Opracowuje i wdraża procedury wprowadzania zmian związanych z funkcjonowaniem systemu informatycznego KRAG.
  • Opracowuje projekty odpowiedzi na interpelacje oraz zapytania poselskie, wnioski i oświadczenia posłów i senatorów, na wnioski i skargi w obszarze kontroli celno-skarbowych w zakresie zgodności prowadzonej działalności z przepisami ustawy o grach hazardowych, udzieloną koncesją lub udzielonym zezwoleniem, kontroli celno-skarbowej zakazu posiadania automatów do gier, kontroli celno-skarbowej produkcji i obrotu automatami do gier oraz kontroli podatku od gier i dopłat.
  • Opracowuje projekty standardów i procedur przeprowadzania przez organy Krajowej Administracji Skarbowej urzędowego sprawdzenia oraz kontroli celno-skarbowych w zakresie zgodności prowadzonej działalności z przepisami ustawy o grach hazardowych, udzieloną koncesją lub udzielonym zezwoleniem, kontroli celno-skarbowej zakazu posiadania automatów do gier, kontroli celno-skarbowej produkcji i obrotu automatami do gier oraz kontroli podatku od gier i dopłat.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z interpretacją przepisów prawa lub w obszarze kontroli celno-skarbowej lub kontroli podatkowej
  • Znajomość przepisów z zakresu gier hazardowych
  • Znajomość rynku gier hazardowych
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Znajomość przepisów prawa finansowego i gospodarczego
  • Umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2186), ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe