Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1170 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73398

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

  • Obiekt przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 składa się z 3 budynków połączonych ze sobą funkcjonalnie, oznaczonych jako A, B i C. Bud. A i C są dostępne i dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają: wejście do bud.
    na poziomie chodnika zewn., wejście do obiektu odbywa się bez żadnych barier; automatyczne drzwi wejściowe ułatwiające dostęp osobom niepełnosprawnym, które oznaczono kontrastowymi wzorami ułatwiającymi rozpoznanie ich przez osoby słabowidzące; na korytarzach posadzkę z wyraźnym, kontrastowym wzorem ułatwiającym rozpoznanie ciągów komunikacyjnych oraz okładzinę schodów z ryflowaniem każdego stopnia schodowego; oznakowanie bud. w sposób ułatwiający jego użytkowanie przez osoby słabowidzące oraz numerację pokoi dost.
    dla potrzeb osób słabowidzących; odpowiednią szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiającą poruszanie
    się osobom na wózku inwalidzkim, a także drzwi wew. o odpowiedniej szerokości; 2 windy, które są w pełni dost.
    dla potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone m. in. w: szerokie wejścia, głosowy system powiadamiający
    o aktualnym przystanku, oznakowanie umożliwiające użytkowanie przez osoby niewidome i słabowidzące
    oraz platformę transportową, która umożliwia wjazd osobie na wózku inwalidzkim; łazienki dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Bud. B jest częściowo dost. dla potrzeb osób niepełnosprawnych: winda ułatwiająca poruszanie się, łazienka dost. dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na konstrukcję bud. utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. Utrudniona jest komunikacja pomiędzy bud. B a bud. A i C, wynikająca z różnicy poziomów (czterostopniowy bieg schodowy).

Zakres zadań

  • ­Zapewnia obsługę prasową oraz tworzy informacje i komunikaty dla mediów, w tym w szczególności: opracowuje i dystrybuuje informacje, komunikaty i oświadczenia dla prasy, reaguje na artykuły prasowe, przygotowuje polemiki, sprostowania, przygotowuje materiały pomocnicze na potrzeby wystąpień medialnych (udział w mediach, briefingi prasowe, spotkania) oraz projekty wypowiedzi (artykuły, wywiady, odpowiedzi na pytania, wydawnictwa okazjonalne itp.).
  • ­Przygotowuje materiały informacyjne dla mediów, w tym w szczególności: analizy, materiały backgroundowe, raporty itp.
  • ­Prowadzi medialne kampanie, działania i projekty informacyjne, w tym w szczególności: opracowuje koncepcje działań, przygotowuje komunikaty, materiały informacyjne, briefy, dobór narzędzi i kanałów komunikacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w public relations, komunikacji społecznej lub w jednostkach sektora finansów publicznych
  • ­komunikatywna znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie B1)
  • ­znajomość ustawy Prawo prasowe
  • ­­wiedza z zakresu public relations
  • ­umiejętność myślenia analitycznego
  • ­komunikatywność
  • ­umiejętność przygotowania oraz redagowania informacji
  • ­umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • ­umiejętność współpracy
  • ­rzetelność
  • ­umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe