Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1136 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 75211

Warunki pracy

  • kontakty z klientem zewnętrznym,

  • zagrożenie korupcją,

  • miejsce pracy: I piętro, drzwi wewnętrzne i do pokoi biurowych o szer. 90 cm bez progów,

  • Urząd Zamówień Publicznych wynajmuje 4 piętra w budynku 8-piętrowym,

  • na każdym piętrze wynajmowanej przez Urząd powierzchni znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych,

  • w budynku jest 5 wind,

  • wejście do budynku przez drzwi dwuskrzydłowe,

  • budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • administruje siecią informatyczną Urzędu, w tym kontroluje pracę urządzeń sieciowych, monitoruje środowisko teleinformatyczne, identyfikuje ryzyka i zagrożenia oraz reaguje na awarie i zgłoszenia w tym obszarze
  • koncepcyjnie opracowuje rozwiązania informatyczne oparte na nowych technologiach usprawniających bezpieczeństwo i funkcjonowanie Urzędu oraz opracowuje i aktualizuje procedury wewnętrzne dot. obszaru właściwości Wydziału Informatycznego
  • administruje systemami informatycznymi, wdraża systemy i narzędzia informatyczne oraz sprawuje nadzór nad ich prawidłowym działaniem
  • współpracuje technicznie z podmiotami realizującymi na rzecz Urzędu projekty informatyczne oraz nadzoruje ich prawidłową realizację w powierzonym zakresie
  • dokonuje analizy potrzeb Urzędu w zakresie wyposażenia w sprzęt informatyczny oraz oprogramowanie, dokonuje zakupu niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz bierze udział w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia publicznego z obszaru IT
  • prowadzi ewidencję sprzętu komputerowego, oprogramowania, bezpiecznych podpisów elektronicznych weryfikowanych za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, przenośnych nośników danych
  • prowadzi szkolenia i instruktaż dla pracowników z zakresu obsługi komputera i aplikacji będących w posiadaniu Urzędu
  • instaluje sprzęt komputerowy i oprogramowanie na poszczególnych stanowiskach pracy, monitoruje poprawność działania tego sprzętu i usuwa bieżące usterki

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenie w obszarze informatycznym
  • Aktualne poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” albo zgoda na poddanie się poszerzonemu postępowaniu sprawdzającemu
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie wystarczającym do czytania i rozumienia dokumentacji technicznych oraz posługiwania się anglojęzycznymi stronami internetowymi
  • Znajomość konfiguracji i obsługi systemów operacyjnych Windows
  • Wiedza o lokalnych sieciach informatycznych i bezpieczeństwie w Internecie
  • Znajomość rozwiązań opartych na Active Directory
  • Znajomość zagadnień baz danych, takich jak Microsoft SQL Server, MySQL
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność organizowania pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe z zakresu nauk ścisłych lub technicznych
  • Doświadczenie w obsłudze serwerów WWW, MTA, DNS, DHCP i serwerów plików
  • Doświadczenie w zakresie implementacji i utrzymania bezpieczeństwa systemowego i teleinformatycznego sieci
  • Aktualne poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „ściśle tajne” albo zgoda na poddanie się poszerzonemu postępowaniu sprawdzającemu
  • Podstawowa wiedza z zakresu udzielania zamówień publicznych