Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1143 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 75293

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

• wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,

• węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,

• mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Przygotowuje materiały do projektu ustawy budżetowej i Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (WPFP) dotyczące Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Akademii Morskiej w Szczecinie oraz jednostek podległych w tym: opracowuje podział limitów wydatków; weryfikuje zgłoszenia dysponentów do projektu ustawy budżetowej oraz WPFP w zakresie programów; przygotowuje formularze i przekazuje je do właściwej komórki organizacyjnej/ ministra właściwego ds. finansów publicznych i/ lub innych organów, w tym w zakresie programów; opracowuje/ przekazuje informacje w zakresie projektu budżetu; dokonuje podziału wydatków wg klasyfikacji zadaniowej
  • Udziela dotacji w zakresie uczelni morskich w tym: koordynuje realizację umów dotacyjnych; kontroluje i monitoruje projekty dotacyjne; weryfikuje i opiniuje materiały; sprawuje opiekę merytoryczną nad projektami dotacyjnymi
  • Zarządza rezerwami celowymi/ subwencją ogólną przeznaczonymi na finansowanie wydatków w tym: weryfikuje/ opiniuje/ ewidencjonuje wnioski; sporządza/ weryfikuje sprawozdania i informacje z wykorzystania środków
  • Sprawuje nadzór nad procesem kształcenia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni i Akademii Morskiej w Szczecinie w zakresie: podziału dotacji ministra oraz nadzoru nad wykorzystaniem dotacji
  • Opracowuje, uzgadnia i monitoruje plan finansowy i pozostałe plany Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Akademii Morskiej w Szczecinie oraz jednostek podległych
  • Sprawuje nadzór nad organami/jednostkami podległymi i nadzorowanymi, fundacjami, inspekcjami w tym: opiniuje dokumenty (m.in. statuty, regulaminy, plany, sprawozdania, wnioski o dotacje, wnioski o kredyty i pożyczki, wyniki prowadzonych kontroli); rozpatruje i opiniuje wnioski oraz przygotowuje stanowiska Ministra w sprawach dotyczących działalności organów/jednostek podległych i nadzorowanych
  • Bierze udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej w obszarze dokumentów dotyczących szkolnictwa wyższego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w obszarze finansów publicznych lub szkolnictwa
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy Prawo oświatowe i Karty Nauczyciela
  • Znajomość procesu legislacyjnego
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office: Word, Excel
  • Umiejętność myślenia analitycznego
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe