Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Warszawa
praca stacjonarna
1087 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 77208

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

·       obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku pracy przy monitorach ekranowych,

·       praca na tym stanowisku związana jest z odbywaniem wyjazdów służbowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

·       praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,

·       budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac,

·       praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

·       nietypowe godziny pracy (w tym dyżury).

Zakres zadań

  • Administruje infrastrukturą serwerową oraz systemami SAP ERP, która składa się ze środowiska deweloperskiego, testowego i produkcyjnego,
  • Identyfikuje problemy i naprawia błędy dotyczące infrastruktury techniczno-systemowej systemu SAP oraz identyfikuje zagrożenia mogące pojawić się podczas pracy urządzeń, opracowuje procedury naprawcze i awaryjne w oparciu o wyniki analiz, a także opracowuje nowe procedury pracy prawidłowego funkcjonowania infrastruktury
  • Zarządza, konfiguruje i administruje uprawnieniami użytkowników, systemem transportowym, raportowym, przeprowadza aktualizacje, instalacji poprawek oraz upgrade systemu, a także obsługuje system Solution Manager wchodzący w skład środowiska SAP,
  • Analizuje pojawiające się incydenty dotyczące serwerów i przydzielonej do nich infrastruktury techniczno-systemowej systemu SAP w oparciu o komunikaty z systemów komputerowych i narzędziowych oraz raporty z innych komórek departamentu,
  • Na bieżąco monitoruje pracę serwerów wraz z przydzieloną do nich infrastrukturą techniczno-systemową systemu SAP pod kątem poziomu dostępności, ciągłości i zgodności z obowiązującymi wymaganiami,
  • Bierze udział w projektach związanych z konserwacją i wdrażaniem nowych funkcjonalności systemu SAP,
  • Wspiera użytkowników systemu SAP w celu usuwania incydentów o wysokiej złożoności,
  • Wspiera w bieżącej pracy pracowników Wydziału poprzez pozyskiwanie odpowiedniego poziomu wiedzy o sprawach IT.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administrowaniu Systemem SAP moduł BASIS
  • Znajomość języka angielskiego technicznego z obszaru IT na poziomie B1;
  • Znajomość zagadnień z zakresu administrowania systemem SAP w module SAP BASIS;
  • Umiejętność analizowania oraz usuwania problemów związanych z eksploatacją Systemu SAP;
  • Znajomość zagadnień z administracji bazą danych Oracle;
  • Umiejętność administrowania systemem Windows Serwer;
  • Znajomość narzędzi do obsługi i monitorowania pracy systemów komputerów klasy blade,
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy własnej, orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończone Specjalistyczne szkolenia w zakresie: Adavanced SAP System Monitoring, SAP Authorization Concept, Microsoft Windows Server, Administrowanie modułem SAP BASIS’
  • znajomość angielskiego na poziomie B2,
  • Umiejętność programowania w języku ABAP;
  • Znajomość platformy SAP Solution Manager;
  • Znajomość narzędzi do obsługi i monitorowania pracy macierzy dyskowej;
  • Znajomość MS Active Directory;
  • Znajomość zagadnień związanych z projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych,
  • Znajomość zagadnień związanych z sieciami (LAN, WAN);