Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
starszy specjalista (senior)
praca stacjonarna
1063 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 78747

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,

  • węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy z zakresu nadzoru i monitorowania procesu przygotowania i realizacji przez urzędy morskie inwestycji morskich, w tym zadań realizowanych w ramach Programu ochrony brzegów morskich, w szczególności: - analizuje programy inwestycji, - monitoruje postępy realizacji inwestycji (w tym identyfikuje ryzyka i problemy oraz przygotowuje rekomendacje w zakresie działań zapobiegawczych i naprawczych), - przygotowuje pod względem merytorycznym posiedzenia rad koordynacyjnych, - bierze udział w wizytach nadzorczych, - przygotowuje opinie, stanowiska i informacje o realizowanych inwestycjach morskich, bierze udział w grupach, zespołach i spotkaniach dotyczących realizowanych inwestycji;
  • Prowadzi postępowania administracyjne i pozaadministracyjne w zakresie decyzji, postanowień oraz innych prawnych form działania właściwych dyrektorów urzędów morskich w obszarze zagospodarowania pasa nadbrzeżnego oraz portów i przystani morskich oraz przygotowuje pełnomocnictwa do wydania odstępstw od warunków technicznych dla morskich budowli hydrotechnicznych;
  • Prowadzi obsługę procesu legislacyjnego w ramach właściwości Wydziału, w tym w zakresie opracowywania przepisów techniczno-budowlanych, przepisów ustalających graniczną linię ochrony oraz minimalne poziomy bezpieczeństwa brzegu morskiego, a także - w zakresie właściwości Ministerstwa lnfrastruktury - dot. ochrony przed powodzią od strony morza, w tym morskich wód wewnętrznych;
  • Rozpatruje skargi/wnioski/odwołania/petycje dot. inwestycji morskich, w tym zadań realizowanych w ramach Programu ochrony brzegów morskich oraz zagospodarowania pasa nadbrzeżnego;
  • Monitoruje wdrażanie strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego) w zakresie programów wieloletnich, w tym programu wieloletniego pn. Program ochrony brzegów morskich 2008-2023;
  • Bierze udział w planowaniu zamówień publicznych oraz przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej, w tym przeprowadza rozeznanie rynku, szacuje wartość zamówienia, sporządza opis przedmiotu zamówienia i projekt umowy, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, nadzoruje wykonanie umowy;
  • Zarządza projektami morskimi współfinansowanymi ze środków UE, których beneficjentem jest Ministerstwo Infrastruktury;
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym aktów prawnych;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub instytucji zw. z gospodarką morską
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Ogólna znajomość problematyki z zakresu gospodarki morskiej, w tym zagadnień dot. inwestycji morskich
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • Umiejętności analityczne
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość zagadnień z zakresu ochrony środowiska
  • Znajomość Prawa zamówień publicznych
  • Znajomość zasad działania administracji publicznej