Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Warszawa
praca stacjonarna
1041 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79873

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku pracy przy monitorach ekranowych,
praca na tym stanowisku związana jest z odbywaniem wyjazdów służbowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac,
praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
nietypowe godziny pracy (w tym dyżury).

Zakres zadań

  • Pełni rolę wiodącą przy konfigurowaniu i instalowaniu urządzeń sieciowych lokalnej sieci LAN, rozległej sieci WAN oraz sieci dostępu do Internetu (przełączniki, routery, firewalle) należących do zasobów infrastruktury teleinformatycznej urzędu,
  • Pełni rolę wiodącą przy planowaniu i wykonaniu zmian w strukturze sieci oraz aktualizacji oprogramowania w urządzeniach aktywnych. Monitoruje pracę sieci LAN, WAN w 150 lokalizacjach (Centrala, Oddziały, Rejony, Laboratoria, Centrum Zarządzania Ruchem) oraz sieci dostępu do Internetu poprzez analizę dzienników zdarzeń systemów bezpieczeństwa takich jak firewalle, proxy IPS/IDS pod kątem dostępności i bezpieczeństwa, oraz optymalizuje ich wydajność
  • Pełni rolę wiodącą przy rozwiązywaniu problemów związanych z funkcjonowaniem sieci LAN, WAN oraz sieci dostępu do Internetu, instaluje aktualizacje i poprawki do oprogramowania w urządzeniach aktywnych (switch, router, firewall, serwery), konfiguruje urządzenia aktywne oraz tworzy dokumentację techniczną,
  • Samodzielnie administruje urządzeniami typu firewall oraz serwerami proxy odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo teleinformatyczne poprzez tworzenie odpowiedniej polityki dostępu do sieci oraz dba o bezpieczeństwo teleinformatyczne poprzez analizę i kontrole zdarzeń zarejestrowanych w systemie,
  • Zleca i nadzoruje poprawność wykonania prac przez firmy zewnętrzne w przypadku usuwania awarii sieci po stronie operatora sieci,
  • Aktualizuje i przechowuje kopie zapasowe konfiguracji urządzeń aktywnych sieci LAN i WAN
  • Opracowuje procedury eksploatacyjne odnoszące się do sieci teleinformatycznej. Opracowuje standardy techniczne i organizacyjne,
  • Opiniuje oraz przygotowuje dokumenty pod kątem wymagań informatycznych w związku z realizowanymi projektami dot. zaawansowanych rozwiązań informatycznych oraz uczestniczy w pracach komisji przetargowych powoływanych na czas realizacji projektów związanych z informatyzacją.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w roli samodzielnego administratora sieci, bezpieczeństwa TI, systemów IT,
  • znajomość angielskiego technicznego z obszaru IT na poziomie B1
  • dobra, praktyczna znajomość typowych usług sieciowych, takich jak DHCP, DNS, SSH, NTP, SNMP;
  • znajomość technologii transmisji danych FR , DSL, ATM, ISDN,
  • doświadczenie w konfiguracji i zarządzaniu usługami i rozwiązaniami: IPS, IDS, DNS, Proxy, Firewall, UTM,
  • praktyczna znajomość protokołów routingu, w tym, w szczególności BGP,
  • znajomość protokołów MPLS, IPv4 (protokoły routowania, bezpieczeństwo, VPN, VoIP),
  • praktyczna znajomość technologii i rozwiązań VPN (site – site, client - site), IPsec, SSL-VPN,
  • znajomość produktów Cisco (ASA, ISE, WSA, WLC, NX-OS, IOS, FirePower, ISR),
  • znajomość rozwiązań zabezpieczeń urządzeń Fortinet (FortiGate, FortiAnalyzer),
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Poświadczenie bezpieczeństwa osobowego do klauzuli „tajne”, lub zgoda na poddanie się procedurze,
  • Znajomość obsługi programów takich jak: SolarWinds, Sawmill for IronPort, NetFlow,
  • znajomość technologii High Availability, Load Balancing, Hyper-V,
  • umiejętność programowania w shell, perl, python
  • znajomość sieciowych programów diagnostycznych i narzędziowych,
  • wiedza i doświadczenie w przeprowadzaniu audytów i testów bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, testów penetracyjnych, testów aplikacji,
  • znajomość zagadnień związanych z infrastrukturą klucza publicznego (PKI) i kryptografią,
  • znajomość systemów operacyjnych MS Windows Server, Linux w zakresie słabości i podatności na zagrożenia oraz sposobu ich zabezpieczania (tzw. „hardening”).