Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Podlaskie Białystok
Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Białystok
praca stacjonarna
991 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 81803

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-         praca w terenie

-         krajowe wyjazdy służbowe

-         obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-         praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera, urządzeń biurowych

-         budynek Oddziału i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy

-         platforma dla osób niepełnosprawnych na poziom parteru, brak windy do pomieszczeń biurowych na piętrze,

-         praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • prowadzi sprawy związane z przygotowaniem, opiniowaniem i odbiorem merytorycznym studiów korytarzowych, studiów techniczno – ekonomiczno – środowiskowych oraz koncepcji programowych, Projektów Budowlanych i Projektów Wykonawczych w ramach zadań związanych z realizacją programów rządowych
  • weryfikuje przygotowane we współpracy z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi Specyfikacje Istotnych Warunków Zamówienia
  • prowadzi sprawy uzyskiwania decyzji administracyjnych oraz współpracuje z innymi Wydziałami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (w tym w zakresie uzgadniania dokumentacji projektowej), Zespołami Kierownika Projektu oraz przedstawicielami z Centrali
  • prowadzi monitorowanie rozwoju technologii drogowych i mostowych, wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych oraz materiałów w budownictwie drogowo – mostowym
  • prowadzi ewidencjonowanie spraw związanych z aktualizacją dokumentacji projektowych
  • współpracuje z biurami projektowymi, samorządami i innymi jednostkami organizacyjnymi na etapie opracowywania dokumentacji projektowej
  • opiniuje – we współpracy z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi – rozwiązania projektowe dotyczące dróg krajowych zawarte w Projektach Budowlanych dotyczących dróg innych kategorii (wykonywanych na zlecenie zarządców dróg: wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie budownictwa
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w techniczno – budowlanym obszarze drogownictwa
  • znajomość przepisów w zakresie budowy dróg i obiektów inżynierskich, prawa budowlanego, specustawy drogowej, prawa wodnego, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • prawo jazdy kat. B
  • umiejętność biegłej obsługi programów komputerowych (pakiet Office)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie prawa ochrony środowiska, dokumentacji projektowych, specustawy drogowej
  • umiejętność obsługi graficznych programów komputerowych
  • uprawnienia budowlane do projektowania lub wykonawstwa (w zakresie branży drogowej)