Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Zdrowia w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
926 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 85393

Warunki pracy

  • Departament Oceny Inwestycji mieści się Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 11 na I, IV, VII i VIII piętrze; budynek jest dostosowany do potrzeb osób z  niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich; w budynku jest winda i toalety przystosowane dla osób z  niepełnosprawnością; przed budynkiem są podjazdy dla wózków inwalidzkich

  • Praca biurowa wykonywana w pozycji siedzącej przy komputerze, co najmniej 4 godziny dziennie

  • Stanowisko zagrożone korupcją

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych

  • Praca pod presją czasu

  • Narażenie na stres

Zakres zadań

  • Opracowuje zasady wyboru i wdrażania projektów strategicznych w ramach Subfunduszu Infrastruktury Strategicznej, w tym wzory dokumentów, system raportowania postępów w realizacji, rozliczania wydatków, a także przygotowuje dokumentację naborową, przeprowadza ocenę propozycji projektów strategicznych, w celu przeprowadzenia procedury wyboru projektów
  • Opracowuje zasady wyboru i wdrażania projektów w ramach Subfunduszu Modernizacji Podmiotów Leczniczych, w tym wzory dokumentów, system raportowania postępów w realizacji, rozliczania wydatków, a także przygotowuje dokumentację naborową, przeprowadza ocenę wniosków o dofinansowanie, w celu przeprowadzenia procedury wyboru projektów
  • Opracowuje zasady wyboru projektów w ramach Subfunduszu Rozwoju Profilaktyki, a także przygotowuje dokumentację naborową, przeprowadza ocenę wniosków, w celu przeprowadzenia procedury wyboru projektów i przekazania ich do realizacji do Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Monitoruje projekty realizowane w ramach Subfunduszu Infrastruktury Strategicznej oraz Subfunduszu Modernizacji Podmiotów Leczniczych pod względem postępu rzeczowego i finansowego w ich realizacji oraz zgodności z zawartą umową o dofinansowanie
  • Uzgadnia obszary priorytetowe na dany rok, w ramach których może być realizowane dofinansowanie programów polityki zdrowotnej
  • Prognozuje i podejmuje działania naprawcze, w celu eliminowania zagrożeń i nieprawidłowości dla realizacji projektów
  • Prognozuje nadchodzące płatności w ramach nadzorowanych projektów, w celu właściwego określenia zapotrzebowania na środki finansowe i zapewnienia płynności finansowej w ramach nadzorowanych projektów
  • Przygotowuje informacje, sprawozdania z zadań realizowanych przez Wydział, projekty odpowiedzi na interpelacje, zapytania, oświadczenia poselskie i senatorskie, a także petycje oraz inne pisma w zakresie zadań Funduszu Medycznego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub związanego z wdrażaniem/oceną projektów inwestycyjnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie
  • Wiedza z zakresu funkcjonowania systemu ochrony zdrowia
  • Znajomość ustawy o Funduszu Medycznym
  • Wiedza z zakresu realizacji projektów inwestycyjnych
  • Bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe