Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
926 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 85031

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- budynek z platformą dla wózków inwalidzkich,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich,
- konieczna asysta innego pracownika,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,
- praca w pokoju wieloosobowym,
- praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, kserokopiarka, skaner, niszczarka.

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Zakres zadań

  • Rozpatruje wnioski dotyczące udzielenia zgody na przeprowadzanie egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu uprawiania turystyki wodnej
  • Przygotowuje projekty decyzji administracyjnych oraz rozpatruje wnioski w sprawach związanych z uzyskiwaniem patentów i licencji żeglarskich
  • Kontroluje dokumentację z przeprowadzonych egzaminów potwierdzających posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu uprawiania turystyki wodnej
  • Prowadzi wykaz podmiotów posiadających upoważnienie ministra do przeprowadzenia egzaminu dotyczącego uzyskiwania uprawnień w zakresie uprawiania turystyki wodnej
  • Przygotowuje informacje w celu wyjaśnienia zasad uprawiania turystyki wodnej w Polsce, uzyskiwania uprawnień żeglarskich i motorowodnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość aktów prawnych z zakresu kultury fizycznej i sportu, w tym w szczególności przepisów dotyczących uprawiania turystyki wodnej
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość struktur organizacyjnych w sporcie
  • Kompetencje: skuteczna komunikacja, umiejętność argumentowania, umiejętność pracy w zespole, umiejętności analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu prawa lub administracji lub wychowania fizycznego
  • Znajomość języka obcego obowiązującego w krajach UE na poziomie B2