Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
873 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 88275

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- zagrożenie korupcją

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Opracowuje propozycje przepisów w zakresie gospodarki wodnej i je proceduje w ramach rządowego procesu legislacyjnego, w tym bierze udział w konferencjach uzgodnieniowych, komisjach prawniczych
  • Udziela odpowiedzi na zapytania prawne, petycje, skargi, wnioski, wnioski o udostępnienie informacji publicznych w zakresie gospodarki wodnej
  • Udziela odpowiedzi na interpelacje, interwencje i zapytania posłów na Sejm RP i posłów Parlamentu Europejskiego oraz oświadczenia i interwencje senatorskie dotyczące Prawa wodnego
  • Opiniuje projekty aktów prawnych opracowywanych przez inne Ministerstwa oraz inne komórki organizacyjne Ministerstwa, w zakresie ich zgodności z polityką ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej, w zakresie gospodarki wodnej
  • Podejmuje działania na poziomie krajowym w ramach procesu decyzyjnego, wynikającego z członkostwa Polski w UE w zakresie gospodarki wodnej, w tym analizuje wpływające skargi z Komisji Europejskiej na nieprawidłową transpozycję prawa europejskiego do prawa krajowego
  • Przygotowuje informacje o skutkach stosowania ustawy - Prawo wodne, w tym zbiera i analizuje wkłady od innych komórek organizacyjnych Ministerstwa i Departamentu
  • Podejmuje działania na poziomie krajowym w ramach procesu decyzyjnego z członkostwa Polski w UE w zakresie gospodarki wodnej, w tym analizuje dokumenty krajowe, w tym akty normatywne pod kątem ich wpływu na obszar działania Ministerstwa; bierze udział w krajowych spotkaniach i posiedzeniach, związanych z członkostwem w Unii Europejskiej; monitoruje i analizuje zobowiązania wynikające z procesu decyzyjnego w Unii Europejskiej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku w zakresie opracowywania aktów prawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość ustaw: Prawo wodne, regulaminu prac Rady Ministrów, zasad techniki prawodawczej
  • Znajomość zagadnień z obszaru gospodarki wodnej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończona aplikacja legislacyjna