Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
439 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 114988

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:

  • zagrożenie korupcją

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości)

  • praca przy komputerze – możliwość zapewnienia specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem

Zakres zadań

  • Przygotowuje i prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczące usług, dostaw i robót budowlanych, w tym przeprowadza analizy rynku na potrzeby przygotowywanych zamówień
  • Opracowuje, przy współpracy z komórką organizacyjną Ministerstwa odpowiedzialną za zamówienia publiczne oraz Departamentem Prawnym, dokumentację przetargową (w tym opis przedmiotu zamówienia, zapisy merytoryczne SIWZ, istotne postanowienia umowy) niezbędną do wyboru wykonawców prac projektowych oraz robót budowlanych
  • Bierze udział w pracach komisji przetargowych, w tym uczestniczy w weryfikacji merytorycznej ofert oraz udziela odpowiedzi na pytania wykonawców
  • Przygotowuje projekty odpowiedzi na interpelacje poselskie, zapytania organizacji pozarządowych w zakresie realizacji utworzenia Centralnego Azylu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie zawodowe: 1,5 roku w obszarze zamówień publicznych albo powyżej 4 lat w jednostkach sektora finansów publicznych
  • znajomość przepisów: Prawo zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi do ustawy, Kodeks cywilny w zakresie dotyczącym umów
  • kompetencje behawioralne: komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, myślenie analityczne, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe