Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Podkarpackie Krosno
Inspektor weterynaryjny

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie
Krosno
praca stacjonarna
1774 dni temu
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Krosno
Ogłoszenie o naborze Nr 48724

Warunki pracy

- stres towarzyszący wyjazdom służbowym oraz związany z przeprowadzaniem kontroli,
- praca terenowa
narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia elektroniczne dydaktyczne oraz pomiarowe i specjalistyczne.
Siedziba Inspektoratu mieści się w budynku piętrowym, winda i podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • prowadzenie i bieżące monitorowanie spraw związanych z zagrożeniem wystąpienia grypy ptaków w województwie podkarpackim,
  • realizacja zadań Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt akwakultury,
  • realizacja zadań Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie zwalczania i monitorowania chorób zakaźnych pszczół,
  • kontrolowanie działalności Powiatowych Lekarzy Weterynarii województwa podkarpackiego, w zakresie kompetencji Zespołu ds. zdrowia i ochrony zwierząt,
  • przygotowywanie materiałów szkoleniowych w celu dostarczenia aktualnej i dokładnej informacji z zakresu obowiązujących regulacji prawnych oraz z zakresu realizowanych czynności.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub wyższe pokrewne (np. biologiczne, zootechniczne, rolnicze, itp.)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego
  • podstawowa znajomość przepisów weterynaryjnych krajowych i wspólnotowych,
  • dobra znajomość przepisów kpa,
  • obsługa komputera i urządzeń peryferyjnych z dobrą znajomością aplikacji biurowych, tj. Word, Excel, Power-Point,
  • prawo jazdy kat. B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • łatwość nawiązywania kontaktów,
  • umiejętność organizowania i planowania pracy,
  • zdolność analitycznego myślenia,
  • umiejętność przekazywania informacji w sposób precyzyjny,
  • znajomość j. angielskiego lub innego języka UE na poziomie komunikatywnym,
  • doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji zadań związanych z weterynarią.