Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku
Gdańsk
praca stacjonarna
1393 dni temu
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 64607

Warunki pracy

praca w siedzibie urzędu oraz w terenie, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją, przeprowadzanie kontroli w innych urzędach, praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym, nie występują uciążliwe, szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy, podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe, budynek czteropiętrowy z wysokim parterem - bez windy i podjazdów, wejście główne do budynku po dziewięciu stopniach, stanowisko pracy znajduje się na III piętrze budynku, pomieszczenia sanitarne nieprzystosowane dla osób poruszających się na wózkach

Zakres zadań

  • przeprowadzanie kontroli merytorycznej działalności i dokumentacji Powiatowych Lekarzy Weterynarii w zakresie sprawowania przez nich nadzoru nad bezpieczeństwem żywności, m.in. w zakresie nadzoru nad działalnością Rolniczego Handlu Detalicznego,
  • opracowywanie pod względem merytorycznym projektów decyzji i innych dokumentów z zakresu bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • przygotowywanie i prowadzenie dokumentacji pokontrolnej Powiatowych Lekarzy Weterynarii w zakresie sprawowania przez nich nadzoru nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego, m.in. w zakresie Rolniczego Handlu Detalicznego,
  • nadzorowanie i weryfikacja prowadzonych przez Powiatowych Lekarzy Weterynarii rejestrów działalności m.in. Rolniczego Handlu Detalicznego,
  • przygotowywanie i sporządzanie sprawozdań z zakresu działalności Rolniczego Handlu Detalicznego oraz pozyskiwanie i analiza danych od Powiatowych Lekarzy Weterynarii w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • śledzenie wymagań eksportowych do krajów trzecich, weryfikacja aplikacji zakładów ubiegających się o uprawnienia eksportowe, przechowywanie, ewidencjonowanie oraz dystrybucja eksportowych i przedeksportowych świadectw zdrowia dla towarów przeznaczonych na eksport do krajów trzecich,
  • prowadzenie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa żywności.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
  • prawo jady kat. B,
  • znajomość ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej,
  • znajomość przepisów z zakresu postępowania administracyjnego,
  • znajomość żywnościowych przepisów weterynaryjnych,
  • umiejętność interpretacji przepisów prawa,
  • umiejętność obsługi komputera,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe