Zobacz więcej ofert pracy

Kapitan portu

Urząd Morski w Gdyni
Łeba
praca stacjonarna
1377 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Łeba
Ogłoszenie o naborze Nr 65529

Warunki pracy

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:
- zagrożenie korupcją
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych
Warunki uciążliwe dla zdrowia:
- praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie
- uprawnienie do kierowania pojazdem służbowym - samochód osobowy
Narzędzia i materiały pracy:
- komputer
Infrastruktura - bariery architektoniczne:
- brak windy
- brak schodołazu
- toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
- drzwi nieodpowiedniej szerokości

Zakres zadań

  • kierowanie pracą kapitanatu i pracowników portu
  • opiniowanie projektów regulacji prawnych, wnioskowanie w sprawie inwestycji, prac sondażowych, remontów i zmian sposobu użytkowania morskich budowli hydrotechnicznych w zakresie właściwości terytorialnej kapitanatu we współpracy z właściwymi komórkami organizacyjnymi urzędu
  • ustalanie bezpiecznych głębokości nawigacyjnych na torze podejściowym i w obrębie portu oraz podejmowanie niezbędnych działań w sytuacji utraty standardowych parametrów toru na podejściu do portu Łeba
  • organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwlodowych oraz udział w akcjach przeciwpożarowych w porcie a także nadzór nad ratownictwem, zabezpieczeniem mienia wyrzuconego przez morze oraz wydawanie doraźnych poleceń nieunormowanych przepisami
  • nadzór nad wykonywaniem usług portowych (holowanie, cumowanie)
  • współpraca z użytkownikami infrastruktury portowej, organizacjami lokalnymi i samorządem terytorialnym, Strażą Graniczną, Policją w zakresie określenia warunków wymaganych przy organizacji masowych imprez w porcie
  • zgłaszanie wypadków do KBWM oraz Izb Morskich oraz przeprowadzanie i nadzór nad prowadzeniem dochodzeń w sprawach wypadków morskich zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz opracowywanie i wydawanie decyzji administracyjnych, nakładanie grzywien w przypadku łamania obowiązujących przepisów, nakazów i zakazów
  • doraźne kontrole jednostek pływających i nabrzeży portowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego praca na statku w dziale pokładowym
  • dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • znajomość przepisów prawa morskiego – konwencji międzynarodowych w zakresie bezpieczeństwa żeglugi lub zapobiegania zanieczyszczeniom morza przez statki
  • znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony żeglugi i portów morskich w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów portowych w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie zarządzania
  • świadectwo ogólne lub ograniczone operatora GMDSS( GOC,ROC )
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych
  • umiejętność kierowania zespołem
  • zdolność szybkiego podejmowania decyzji