Zobacz więcej ofert pracy

Konstruktor / Inżynier (K/M)

DB Cargo Polska S.A.
Rybnik
praca stacjonarna
1834 dni temu

(Rekrutacja zewnętrzna)

Napędzaj z nami motor gospodarki, dostarczając usługi wysokiej jakości. Dołącz do naszego zespołu i rozwijaj się w międzynarodowej firmie, należącej do grupy DB. Czerp korzyści z tego, że DB Cargo zadba o Ciebie.

DB Cargo Polska S.A. oferuje pracę na wyżej wymienionym stanowisku w Kędzierzynie Koźlu oraz Rybniku w obszarze Utrzymania Taboru Kolejowego:

Obowiązki:
  • Tworzenie rysunków 2D oraz modeli 3D elementów taboru kolejowego
  • Weryfikacja założeń i koncepcji przy tworzeniu dokumentacji projektowej i konstrukcyjnej
  • Wprowadzanie poprawek przy tworzeniu nowej dokumentacji na zlecenie klienta
  • Wykonywanie obliczeń konstrukcyjnych i symulacji
  • Analiza i weryfikacja dokumentacji projektowej pod kątem zgodności technologicznej oraz opłacalności wykonania
  • Przeprowadzanie szkoleń w zakresie wdrażanych dokumentacji
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne ( preferowane budowa taboru kolejowego, mechanika i budowa maszyn)
  • Znajomość technologii i procesów wytwarzania ( gięcie, spawanie, obróbka skrawaniem )
  • Min. 3 lata pracy przy tworzeniu dokumentacji konstrukcyjnej
  • Dobra znajomość Autodesk Vault Professional oraz Autodesk Inventor Professional – 3D
  • Dobra znajomość AutoCAD Mechanical– 2D
  • Umiejętność tworzenia modeli i grafiki na podstawie rysunków
  • Dobra znajomość podstaw metody elementów skończonych (MES)
  • Umiejętność sporządzania kalkulacji
  • Dobra znajomość MS Office(w tym bardzo dobra Excel, Power Point)
  • Umiejętność pracy w grupie
  • Sumienność, terminowość i kreatywność
  • Prawo jazdy kat. B
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem
Oferujemy:
  • Przyjazną atmosferę w zgranym zespole
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Dobre warunki zatrudnienia
  • Pracę w stabilnej, dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Prywatną opiekę medyczną