Zobacz więcej ofert pracy

Kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Wrocław
praca stacjonarna
1309 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 67887

Warunki pracy

• Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
• Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej
• Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym
• Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe
• Budynek 3 kondygnacyjny wyposażony w windę
• Budynek przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim
• W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych
• Parking przy budynku urzędu
• Wejście na teren urzędu od strony ul. Ks. Cz. Klimasa
• Praca w terenie

Zakres zadań

  • Prowadzenie źródłowej kontroli podatkowej w celu sprawdzenia wywiązywania się kontrolowanych z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego
  • Prowadzenie postępowań w zakresie sprzeciwu kontrolowanego w celu zapewnienia prawidłowego przebiegu kontroli
  • Wnioskowanie o zabezpieczenie wykonania zobowiązań podatkowych w celu zminimalizowania ryzyka ich niewykonania
  • Wydawanie postanowień w sprawach przedłużenia terminu zwrotu podatku celem weryfikacji złożonych deklaracji ze stanem rzeczywistym
  • Ewidencjonowanie protokołów kontroli w odpowiednich ewidencjach bądź rejestrach w celu zapewnienia prawidłowych i rzetelnych danych sprawozdawczych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe