Zobacz więcej ofert pracy

Kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Międzyrzecz
praca stacjonarna
1048 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Międzyrzecz
Ogłoszenie o naborze Nr 79502

Warunki pracy

  • Wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych

  • Zagrożenie korupcją

  • Praca przy komputerze

  • Bariery architektoniczne – brak wind i podjazdów

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa skarbowe, wykroczenia skarbowe i przestępstwa określone w ustawie z dn. 29.09.1994 r. o rachunkowości oraz sporządza akty oskarżenia, wnioski o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, postanowienia o umorzeniu postępowania lub odmowie wszczęcia postępowania, w celu pociągnięcia sprawców czynów zabronionych do odpowiedzialności karnej
  • Prowadzi postępowania mandatowe, w celu uproszczenia i usprawnienia postępowania w sprawach drobnych przez przyspieszenie reakcji karnej
  • Sporządza i wnosi akty oskarżenia do sądu oraz popiera je przed sądem, w celu prawno-karnej ochrony finansów publicznych
  • Opracowuje i wnosi zwyczajne i nadzwyczajne środki zaskarżenia, w celu pociągnięcia sprawców czynów zabronionych do odpowiedzialności karnej oraz w celu dokonania kontroli instancyjnej orzeczeń wydawanych przez sądy powszechne
  • Występuje przed sądem w postępowaniu wykonawczym w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe, w celu pociągnięcia sprawców czynów zabronionych do odpowiedzialności karnej
  • Rejestruje w systemie komputerowym przerwy w biegu terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych w związku ze wszczęciem postepowań o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe, w celu prawidłowego obliczania terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych
  • Przekazuje informacje do Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych (KCIK), w celu zapewnienia właściwej realizacji nałożonych na Naczelnika Urzędu Skarbowego obowiązków

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub 1 rok w obszarze prawa podatkowego lub karnego skarbowego
  • Znajomość prawa karnego skarbowego, znajomość procedury karnej, ogólna znajomość prawa podatkowego
  • Umiejętność organizacji pracy
  • Komunikatywność
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Umiejętności negocjacyjne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość aplikacji komputerowych