Zobacz więcej ofert pracy

Kontroler weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sępólnie Krajeńskim
kujawsko-pomorskie, Sępólno Krajeńskie
praca stacjonarna
1256 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Sępólno Krajeńskie
Ogłoszenie o naborze Nr 70663

Warunki pracy

UMOWA NA CZAS OKREŚLONY (ZASTĘPSTWO)

praca w siedzibie inspektoratu oraz na terenie powiatu sępoleńskiego,

praca przy komputerze,

warunki pracy bardzo dobre, nowe pomieszczenia biurowe, komputery i urządzenia powielające,

wyjazdy służbowe na szkolenia i konferencje.

Zakres zadań

  • przeprowadzanie kontroli w miejscu siedzib stad odnośnie przestrzegania wymogów wzajemnej zgodności w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt wraz z prowadzeniem stosownej dokumentacji,
  • współpraca z Biurem Powiatowym oraz Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie prowadzenia kontroli wymogów wzajemnej zgodności,
  • nadzór nad przestrzeganiem przepisów oraz zasad identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz nad przemieszczaniem zwierząt, przeprowadzanie kontroli stad oraz dokumentacji związanej z identyfikacją i rejestracją zwierząt, sporządzanie dokumentacji PIWet z tych czynności oraz współpraca z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie funkcjonowania systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz istniejącej bazy danych IRZ,
  • sporządzanie obowiązującej sprawozdawczości, przygotowywanie i opracowywanie z prowadzonych spraw decyzji administracyjnych Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz innych dokumentów związanych z toczącym się postępowaniem administracyjnym i egzekucyjnym,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe wyższe weterynaryjne lub zootechniczne

doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium RP
  • prawo jazdy kateg. B
  • znajomość przepisów z zakresu systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe