Zobacz więcej ofert pracy

Księgowy

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
1958 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Księgowy
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 39365

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

• praca w siedzibie urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
• praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
• praca przeważnie siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji ciała.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

• narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)
• stanowisko oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
• stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym,
• budynek wyposażony w windę, na każdej kondygnacji budynku znajduje się pomieszczenie higienicznosanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych (brak barier architektonicznych)

Zakres zadań

  • ewidencjonowanie wpłat, zwrotów, przypisów i odpisów,
  • przygotowywanie postanowień systemowych w sprawach zaliczenia wpłat/nadpłat/zwrotów,
  • realizowanie wniosków oraz obsługa zajęć wierzytelności,
  • sporządzanie raportów kontrolnych, uzgadnianie prawidłowości dokonywania wpłat,
  • obsługa rachunków bankowych – wprowadzanie przelewów bankowych do systemu,
  • ewidencja oraz przygotowywanie dokumentów księgowych celem przekazania ich do archiwum.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy Ordynacja podatkowa,
  • komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • podstawowa wiedza w zakresie obsługi aplikacji i systemów informatycznych MF i IAS obsługiwanych na stanowisku pracy.