Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Metrolog

Główny Urząd Miar w Warszawie

Warszawa

60 dni temu

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Metrolog
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 35035

Warunki pracy

Co oferujemy naszym pracownikom?
- stabilne warunki zatrudnienia w jednostce ze stuletnią tradycją w polskiej administracji miar,
- otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- dogodną lokalizację w centrum Warszawy z rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych,
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- trzynaste wynagrodzenie,
- ruchomy system czasu pracy (rozpoczęcie pracy w godz. 7.45 - 8.15) lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- szkolenia oraz możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych,
- pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach),
- możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie,
- pełną wyzwań pracę w wiodącej na polskim rynku instytucji metrologicznej,
- pracę przy unikatowych programach/projektach metrologicznych,
- szkolenia i staże w czołowych zagranicznych instytucjach metrologicznych (NPL, PTB, LNE),
- rozwój umiejętności poprzez współpracę z międzynarodowymi ekspertami z obszaru danej dziedziny,
- możliwość rozwoju merytorycznego i pełnego wykorzystania swojej wiedzy w tworzeniu nowych rozwiązań technicznych.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca w laboratorium chemicznym, podnoszenie ciężarów do 10 kg. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Na stanowisku występują czynniki szkodliwe dla zdrowia o małej wielkości ryzyka zawodowego. Możliwe służbowe wyjazdy krajowe i zagraniczne. W budynku znajduje się winda, są także łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • utrzymywanie stanowisk pomiarowych, analizowanie i ocenianie wyników pomiarów wykonywanych w ramach prac badawczo-rozwojowych związanych z opracowywaniem i doskonaleniem procedur i metod pomiarowych oraz z automatyzacją stanowisk pomiarowych,
  • wykonywanie wzorcowań, ekspertyz, badań przyrządów pomiarowych,
  • wykonywanie, we współpracy z innymi pracownikami, prac związanych z porównaniami: międzynarodowymi i krajowymi,
  • prowadzenie spraw związanych z transferem wiedzy metrologicznej, w tym w szczególności przygotowywanie referatów i artykułów na konferencje krajowe i międzynarodowe oraz prowadzenie szkoleń specjalistycznych wewnętrznych i zewnętrznych z zakresu działania Laboratorium,
  • wykonywanie, we współpracy z innymi pracownikami, prac związanych z utrzymywaniem wzorców jednostek miar,
  • opracowywanie i aktualizowanie dokumentów systemu zarządzania dotyczących stanowisk pomiarowych (instrukcje wzorcowania, dokument główny, harmonogramy wzorcowań) ,
  • udział w audytach wzajemnych („peer review”),
  • przygotowywanie, we współpracy z innymi pracownikami, danych potrzebnych do planów: zadań metrologicznych, współpracy z zagranicą, szkoleniowego, inwestycyjnego itp.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w dziedzinie nauk ścisłych lub nauk technicznych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pisanie pism, rozumienie tekstów fachowych oraz wypowiadanie się na tematy związane z wykonywaną pracą,
  • wiedza specjalistyczna z dziedziny jonometrii (pehametrii), konduktometrii i analiz substancji nieorganicznych,
  • znajomość zagadnień szacowania niepewności pomiaru,
  • dobra znajomość zagadnień matematycznych,
  • znajomość podstaw ustawy „Prawo o miarach”,
  • umiejętność analitycznego myślenia i syntezowania informacji.
  • umiejętności: współpracy, komunikacji, organizacji pracy, zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przygotowanie naukowe zgodnie z profilem – stopień naukowy doktora,
  • znajomość drugiego języka obcego (niemieckiego lub francuskiego) na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętność sporządzania ocen, analiz i prognoz,
  • umiejętność przygotowania prezentacji, referatów, wystąpień,
  • znajomość normy PN-EN ISO 17025
  • doświadczenie zawodowe – 1 rok: w pracy w laboratorium metrologicznym w dziedzinie pomiarów elektrochemicznych, lub doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo – rozwojowych w dziedzinie pomiarów elektrochemicznych.

Poznaj stanowisko: Metrolog

Metrolog, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się opracowywaniem metod pomiarów i urządzeń służących do ich wykonywania w zakresie jednostek fizycznych – masy, długości, ciśnienia, przyspieszenia, prędkości, kątów, etc. Wykonywane przez metrologa pomiary są szczegółowo dokumentowane, z uwzględnieniem jednostki pomiarów, sposobu ich rejestrowania, czy aparatury wykorzystywanej do ich pozyskiwania. ...
Metrolog Praca Metrolog

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (851)
Wałbrzych (53)
Legnica (114)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (185)
Toruń (120)
Lubelskie:
Lublin (228)
Chełm (36)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (876)
Tarnów (58)
Nowy Sącz (37)
Mazowieckie:
Warszawa (2069)
Radom (167)
Płock (38)
Opolskie:
Opole (158)
Nysa (57)