Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Epidemiolog Warszawa
Młodszy Asystent / asystent / starszy asystent w Oddziale Nadzoru Epidemiologii w Sekcji Higieny Lecznictwa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1139 dni temu

ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: DPK.210.10.2021

WARUNKI PRACY

  • umowa o pracę, pełen etat – 1 etat.
  • praca w siedzibie WSSE w Warszawie
  • praca na parterze
  • praca przy monitorze powyżej 4 godzin
  • brak oznaczeń dla osób niewidomych
  • pomieszczenie higieniczno-sanitarne nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych
  • brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym
    oraz głuchym
  • zainstalowana winda, drzwi odpowiedniej szerokości, budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych bez barierek

ZAKRES ZADAŃ:

  • Współpraca w opracowywaniu ognisk zakażeń szpitalnych oraz przeprowadzanie analiz
    z występowania ognisk zakażeń i raportów zbiorczych o bieżącej sytuacji epidemiologicznej szpitali woj. mazowieckiego w zakresie zakażeń szpitalnych. (wywołanych min. przez wirus SARS-CoV-2).
  • Sporządzanie analiz oraz rocznych sprawozdań zbiorczych z całego województwa z zakresu nadzoru nad podmiotami leczniczymi.
  • Rozpatrywanie skarg, odwołań od decyzji organów I instancji, wniosków i interwencji oraz udzielanie odpowiedzi dotyczących zagadnień objętych zadaniami sekcji.
  • Bieżący nadzór oraz współpraca z PSSE podczas dochodzeń epidemiologicznych
    w ogniskach zakażeń (wywołanych min. przez wirus SARS-CoV-2).
  • Udział w kontrolach kompleksowych w PSSE w zakresie zadań sekcji higieny lecznictwa oraz przygotowywanie dokumentacji z tym związanej.
  • Współudział w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń, konsultacji oraz instruktażu dla pracowników PIS w woj. mazowieckim z zakresu zagadnień objętych zadaniami sekcji.
  • Obsługa systemów elektronicznych w zakresie nadzoru epidemiologicznego wdrożonych w Inspekcji Sanitarnej ( min. SEPIS, EPIBAZA).

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

  • młodszy asystent: wykształcenie wyższe, wymagany staż pracy 1 rok;
  • asystent: wykształcenie wyższe II stopnia, specjalizacja w dziedzinach medycyny mających zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub dodatkowe kwalifikacje mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wymagany staż pracy 3 lata;
  • starszy asystent: wykształcenie wyższe II stopnia, specjalizacja w dziedzinach medycyny mających zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub dodatkowe kwalifikacje mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wymagany staż pracy 5 lat;

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • Znajomość przepisów prawa z zakresu:
    • zadań państwowej inspekcji sanitarnej;
    • działalności podmiotów leczniczych oraz wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą;- zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Znajomość ogólnych zasad pracy w systemie jakości.
  • Dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętność pracy w zespole.
  • Komunikatywność, odpowiedzialność, dyspozycyjność, rzetelność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu oraz w warunkach stresu.
  • Wskazany staż pracy (wcześniejsze zatrudnienie) w podmiocie leczniczym lub
    w inspekcji sanitarnej.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • CV oraz list motywacyjny.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia.