Zobacz więcej ofert pracy

Oskarżyciel skarbowy

Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Kraków
praca stacjonarna
1169 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 73711

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa, siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji,

- praca związana z obsługą monitora ekranowego powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, wymagająca koncentracji, dokładności,

- obsługa innych urządzeń biurowych,

-obsługa klienta zewnętrznego,

- na stanowisku występuje oświetlenie sztuczne, sufitowe górne oraz naturalne dzienne - okna,

- narzędzia pracy: komputer, drukarka, telefon, faks, kserokopiarka, niszczarka,

- w budynku znajduje się winda oraz toaleta na parterze przystosowana dla osób niepełnosprawnych - dot. US Kraków- Nowa Huta

- budynek posiada podjazd umożliwiający oswobom niepełnosprawnym dostęp do budynku - dot. US Kraków- Krowodrza

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe
  • Sporządza i wnosi akty oskarżenia do sądu
  • Wykonuje zadania oskarżyciela publicznego
  • Opracowuje i wnosi zwyczajne i nadzwyczajne środki zaskarżenia
  • Występuje przed sądem w postępowaniu wykonawczym w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe
  • Prowadzi dochodzenia w sprawach określonych w ustawie z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2019 r., poz. 351 z późn. zm.)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze lub co najmniej 1 rok doświadczenia w zarządzaniu projektami
  • Znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem zadań na oferowanym stanowisku pracy
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niewykonywanie pracy w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2020, poz. 2141) ani niewspółpracowanie ze wskazanymi organami bezpieczeństwa państwa
  • Umiejętność negocjacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność czytania i analizy przepiów prawnych
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji)