CV mechanik samochodowy – porady jak napisać profesjonalne CV

 
CV mechanik samochodowy – porady jak napisać profesjonalne CV

Motoryzacja wciąż kojarzona jest jako męska branża, ale tak naprawdę zarówno mężczyzna, jak i kobieta mechanik mają równe szanse w rekrutacji. Aby zdobyć pracę, muszą wykazać się dobrym CV, pokazać swój profesjonalizm. Wielu osobom napisanie tego podstawowego dokumentu aplikacyjnego przysparza trudności. Nic dziwnego – ściśle określona forma, konieczność pisania zwięźle, zachowanie czytelnego układu mogą na pierwszy rzut oka wydawać się sporą niedogodnością. Tworzenie CV nie musi być jednak skomplikowane! Czytaj dalej i dowiedz się:

  • gdzie znajdziesz generator CV i jak z takiego narzędzia korzystać,
  • co ująć w CV mechanika samochodowego, aby zwrócić uwagę pracodawców,
  • jak może wyglądać przykładowe CV dla mechanika.

 

Darmowy kreator CV – gdzie znaleźć?

 

Wychodząc naprzeciw potrzeb kandydatów do pracy, praca.pl udostępnia zupełnie darmowy kreator CV. Dlaczego warto przygotować życiorys na portalu rekrutacyjnym?

 

Po pierwsze, to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy założyć konto i w zakładce Mój profil uzupełnić CV zgodnie z sugestiami na stronie. Gotowy dokument można zapisać na koncie i ściągnąć na dysk. Pierwsza opcja pozwala aplikować profilem – czyli bez wysyłania dodatkowych zewnętrznych załączników, a druga jest przydatna, jeśli np. chcemy wydrukować życiorys i osobiście zanieść do wybranego zakładu.

 

Po drugie, korzystając z kreatora CV praca.pl, przygotujesz estetyczny i czytelny dokument. Poszczególne sekcje będą wyróżnione, podzielone. Masz też pewność, że niczego nie zabraknie i ograniczasz ewentualne błędy. Kreator podkreśla wyrazy z literówkami, automatycznie dodaje uniwersalną klauzulę CV.

 

Po trzecie, takie narzędzie jest bardzo intuicyjne, proste w obsłudze. Nie wymaga znajomości obsługi programów biurowych ani ściągania na dysk żadnych dodatkowych aplikacji.

 

Po czwarte, z darmowego kreatora CV możesz korzystać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Zainstaluj apkę praca.pl i stwórz CV wtedy, kiedy znajdziesz na to najlepszy moment.

 

CV mechanik samochodowy – co powinno zawierać dobre CV?

 

Jak wspomniano na wstępie, życiorys ma ściśle określone elementy. Do obowiązkowych sekcji zaliczyć można:

 

  • podsumowanie zawodowe

CV bez tego elementu wciąż będzie poprawne, rekomendujemy jednak, aby ten element dodać. Podsumowanie to 2-3 zdania, w których pokażesz, dlaczego praca jako mechanik samochodowy jest dla Ciebie.

 

  • doświadczenie

Wymień miejsca i okresy pracy oraz poprzednie stanowiska. Warto również wypunktować najważniejsze obowiązki, tym bardziej, jeśli są podobne z tymi, które pracodawca wymienił w ogłoszeniu. Jeśli długo pracujesz w zawodzie, możesz wymienić tylko ostatnie miejsca pracy. To, jak zaczynałeś 10 czy 15 lat temu, aktualnie nie musi mieć już znaczenia dla rekrutera.

 

  • edukacja

Wymień tylko te jej etapy, które są związane z pracą. Jeśli jesteś technikiem pojazdów samochodowych albo mechanikiem z wykształcenia nie ma sensu cofać się do gimnazjum czy szkoły podstawowej.

 

  • języki

Nie każdy pracodawca wymaga znajomości języka obcego. Ta kompetencja przyda się w dużych firmach, serwisach działających w metropoliach abo warsztatach na terenach przygranicznych. Niemniej nawet jeśli w ogłoszeniu nie ma wymogu władania językiem obcym, a znasz angielski czy niemiecki, dopisz ten fakt do swojego CV.

 

  • umiejętności

Wymień zarówno umiejętności twarde, jak i umiejętności miękkie. Sekcję można też podzielić na dwie części, wyszczególniając np. umiejętności (twarde) i umiejętności dodatkowe. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, postaraj się nawiązać do wymagań zawartych w ofercie pracy.

 

Poza wymienionymi wyżej sekcjami, w CV można dodać też kolejne, nieobligatoryjne, ale pozwalające się wyróżnić spośród innych kandydatów. Wolontariat, kursy i szkolenia, certyfikaty, zainteresowania czy osiągnięcia zawodowe – jeśli masz coś, czym warto pochwalić się w CV, warto to zrobić. W większości życiorysów do pracy kandydaci zamieszczają również swoje zdjęcie. Jest to kolejny dodatkowy element. Gdy się na niego zdecydujesz, wybierz fotografię, która będzie przedstawiać wyłącznie Ciebie, z neutralną bądź lekko uśmiechniętą miną. Zadbaj też o tło. W przypadku mechanika nie ma przeszkód, aby znalazło się w nim auto albo przestrzeń warsztatu samochodowego.

 

CV dla mechanika samochodowego – przykład tekstu

 


DANE OSOBOWE I KONTAKTOWE

Jan Janowski
tel.: 505-505-505
e-mail: janowski.jan@xxx.pl
ul. Wrocławska 2
12-234 Wrocław
Polska

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE

Ukończyłem Technikum Samochodowe nr 21 we Wrocławiu i uzyskałem tytuł mechanika pojazdów samochodowych. Jestem osobą dokładną i odpowiedzialną, lubię działać zespołowo. Mechanika samochodowa, nowinki technologiczne od zawsze są moją pasją. W zawodzie pracuję od 4 lat i chciałbym kontynuować rozwój w dużej, renomowanej firmie.


DOŚWIADCZENIE

2018.01 – obecnie
pomoc mechanika
Warsztat samochodowy YYY, Wrocław

obowiązki:
wstępne diagnozowanie usterek
montowanie podzespołów samochodowych
wymiana opon, oleju, filtrów
obsługa urządzeń warsztatowych
kontakt z klientami warsztatu


EDUKACJA
09.2014 – 06.2017 – Technikum Samochodowe nr 9 we Wrocławiu
Mechanik pojazdów samochodowych


JĘZYKI
język niemiecki – poziom średnio zaawansowany
język angielski – poziom podstawowy


UMIEJĘTNOŚCI
umiejętność czytania dokumentacji technicznej
precyzja i koncentracja na jakości
znajomość zasad BHP
prawo jazdy kat. B i B1
odpowiedzialność i sumienność w realizacji powierzonych działań
samodzielność
dobra organizacja pracy
umiejętność pracy w zespole

 

ZAINTERESOWANIA
jazda na motocyklu
nowinki technologiczne

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty