Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Przemysł / Produkcja
Maszynista Maszyn Introligatorskich

Lista stanowisk - Maszynista Maszyn Introligatorskich

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Operator Maszyn Introligatorskich

    EMERALD Sp. z o.o.   Gliwice    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Opis stanowiska: obsługa maszyn i urządzeń introligatorskich, takich jak: kaszerownica półautomatyczna i automatyczna; sztanctygiel oraz automat sztancujący; gilotyna;

Maszynista Maszyn Introligatorskich

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Rozwój technik introligatorskich spowodował utworzenie stanowiska siostrzanego dla introligatora, ale zajmującego się organizowaniem technicznej strony oprawy materiałów – maszynisty maszyn introligatorskich. Jak sugeruje sama nazwa stanowiska, osoba na nim obsadzona specjalizuje się w obsłudze i konserwacji fachowych maszyn i urządzeń, wykorzystywanych na terenie zakładu poligraficznego lub introligatorskiego. Mnogość czynności realizowanych na terenie zakładu obejmuje między innymi parafinowanie okładek (pokrywanie ich warstwą parafiny lub kleju i łączenie z folią aluminiową), lakierowanie, kalandrowanie, czy laminowanie publikacji i druków. Wszystkie te czynności realizowane są z wykorzystaniem odrębnych maszyn i urządzeń, z których obsługą maszynista musi być zaznajomiony.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie umożliwia rozpoczęcie pracy zawodowej na stanowisku maszynisty maszyn introligatorskich, jest konieczność ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej w kierunku introligatorskim. O przyjęciu na stanowisko maszynisty decyduje także dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata, pozyskane na stanowisku związanym z obsługą maszyn introligatorskich. Jednak właśnie wiedza z zakresu ich obsługi okazuje się najważniejsza, maszyniści zajmują się także weryfikowaniem stanu technicznego urządzeń i mogą przeprowadzać ich drobne naprawy i prace konserwacyjne. Charakter wykonywanych obowiązków, podobnie jak w przypadku tradycyjnego introligatora, wymusza konieczność posiadania szczególnych zdolności manualnych i wykształconego zmysłu estetycznego.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy maszynisty maszyn introligatorskich jest przestrzeń zakładu poligraficznego lub introligatorskiego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze maszynisty maszyn introligatorskich oferują wyżej wymienione zakłady pracy.


ZAROBKI

Średnie zarobki na tym stanowisku mogą sięgać kwoty 2700 złotych brutto miesięcznie.

Praca Maszynista Maszyn Introligatorskich
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.