Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 03-09.06.2019

2019-06-07

#RynekPracy
Studentki Uniwersytetu SWPS rozpoczęły akcję zachęcającą do spowolnienia tempa życia. Zainspirowały się m.in. wynikami badań mówiącymi o tym, że aż 27 proc. Polaków stresuje się w pracy. „Chcemy promować świadome odpoczywanie i przekonać innych, że nawet w pracy możemy zwolnić, wykonywać swoje obowiązki z większą uważnością i poczuciem komfortu. To korzyść zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy” – zaznaczają pomysłodawczynie akcji.
Z raportu badającego filozofię slow life w polskim wydaniu wynika, że aż 52% responentów pracuje także w czasie wolnym od pracy. Najczęściej są to osoby pomiędzy 25. i 44. rokiem życia. Co trzeci z nich czuje wyrzuty sumienia, gdy odpoczywa. Dotyczy to w większym stopniu kobiet i wyższej kadry menedżerskiej. Aż 49% osób w wieku 18-24 lata i tylko 18% osób w wieku 55+ czuje się źle nie wykonując obowiązków zawodowych w czasie wolnym.
Czy uda się zmienić nawyki i przyzwyczajenia Polaków?
Artykuł na ten temat znajdziecie na portalu PulsHR.

Rozmowa kwalifikacyjna. Pada pytanie o to gdzie widzicie się za 5 lat? Większość kandydatów nie wie co odpowiedzieć. Dlaczego? Bo skąd mają wiedzieć co będą robić za 5 lat, skoro nie wiedzą co ich czeka za tydzień. Może odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza jeśli kandydat pozna intencje rekruterów.
Polecamy artkuł na Business Insider.


Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało szacunkowe dane dotyczące stopy bezrobocia za maj. Wynika z nich bezrobocie ma spaść do rekordowego poziomu 5,4%.
- W maju stopa bezrobocia była o 0,7% niższa niż rok temu i o 0,2% niższa niż w kwietniu tego roku - podała nowa minister pracy Bożena Borys-Szopa na konferencji prasowej.
Źródło: PulsHR


#LiczbaTygodnia
2014 – tyle ofert pracy w województwie pomorskim mieliśmy do zaproponowania w tym tygodniu kandydatom.


#WartoWiedzieć

Złe traktowanie w pracy to niestety zjawisko, z którym bezpośrednio lub pośrednio na co dzień styka się wiele osób. Co zrobić, jeśli w naszym miejscu pracy na porządku dziennym jest niestosowne odnoszenie się do zatrudnionych, poniżanie, destruktywna krytyka i szykany? Zapraszamy do naszej sekcji Kariera i Rozwój. 

#Doradzamy
Co jest dobre na początku drogi zawodowej? Na pewno spora dawka wiedzy, inspiracji i przegląd możliwości. Skąd możemy czerpać informacje o możliwych drogach do wyboru? Na to pytanie mamy prostą odpowiedź – Poradnik Praca.pl. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wiedzy i cennych podpowiedzi ekspertów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj także: