Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 10-16.06.2019

2019-06-14

#RynekPracy
Rząd złożył propozycję Radzie Dialogu Społecznego, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w przyszłym roku wynosiło 2 450 zł (obecnie wynosi ono 2 250 zł, co oznacza wzrost o 8,9 proc. i stanowi 46,9 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2020 r.). Minimalna stawka godzinowa w 2020 r. ma w przyszłym roku wynosić 16 zł (obecnie to 14,70 zł).
Dane GUS mówią, że najniższą krajową otrzymuje ponad 1 mln Polaków.
Cały artykuł na ten temat znajdziecie w serwisie prawo.pl

#LiczbaTygodnia
W tym tygodniu osoby poszukujące pracy w województwie podkarpackim mogły znaleźć na naszym serwisie ponad 800 ogłoszeń o pracę. Sprawdzaliście? Polecamy!

 #WartoWiedzieć
Obecnie często porusza się temat: aktywizacja zawodowa 50+. Osobom w tym wieku trudniej jest znaleźć zatrudnienie ze względu na niedopasowanie kompetencji do szybko zmieniających się potrzeb pracodawców. Ograniczona znajomość współczesnej technologii czy języków obcych wykluczają seniorów praktycznie już na samym starcie w poszukiwaniu zatrudnienia w wielu zawodach. Często też rezygnują z już posiadanej pracy, by pomóc w opiece nad wnukami (np. ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w przedszkolach). Jeśli interesuje Was ten temat zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem w sekcji Kariera i Rozwój.

#PracawPracaPl
Jeśli szukacie pracy w Warszawie to sprawdźcie nasz profil. W końcu Praca.pl to też pracodawca. Aktualnie do naszego teamu poszukujemy testera manualnego, specjalisty ds. sprzedaży i frontend developera.

 

 


#NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie

Przeczytaj także:

Skomentuj