Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 24-30.06.2019

2019-06-28

#RynekPracy

Z danych agencji Antal wynika, że 1 na 5 osób aplikujących do branży IT to kobieta. Z kolei raport Hackerrank „2019 Women in Tech Report” wskazuje, że prawie 60% programistek w wieku 21 lat i młodszych posługuje się Javą lepiej niż ich koledzy-rówieśnicy. Warto wspomnieć, że Java jest jednym z najbardziej pożądanych na rynku pracy języków programowania.
Wzrasta świadomość atrakcyjności pracy w branży IT, więc rośnie też liczba kobiet chętnych do pracy w tej branży – tak wynika z raportu “Dziewczyny na politechniki” przygotowywanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Cały artykuł na ten temat znajdziecie na PulsHR.

#NaszymZdaniem
Programistów na polskim rynku pracy brakuje, szacunki mówią nawet o 50 tysiącach brakujących rąk do pracy. Polacy, odpowiadając na ten palący problem, założyli jedną z największych firm szkoleniowych z zakresu programowania w tej części Europy. Interesują Was szczegóły? Przeczytacie o nich tu.


#LiczbaTygodnia
W tym tygodniu osoby poszukujące pracy w województwie warmińsko-mazurskim mogły znaleźć na naszym serwisie ponad 1000 ogłoszeń o pracę. Sprawdzaliście? Polecamy!

#WartoWiedzieć
Pożyczka z zakładu pracy jest niezłą alternatywą dla kredytu bankowego czy chwilówek z nie do końca pewnych źródeł. Największą zaletą pożyczki z pracy jest niskie oprocentowanie, a czasem nawet jego brak. Do tego dochodzi często dłuższy czas, jaki pracownik ma na spłatę zadłużenia. Komu przysługuje pożyczka zakładowa i co jeszcze warto o niej wiedzieć
Pożyczka z pracy - co to jest i komu przysługuje? Sprawdźcie w naszym artykule.


#NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie.

 

#NaszeBadanie
Czas na ankietę. Chcemy naszych użytkowników poznać bliżej.
Dla was chcemy się rozwijać, ale jak to zrobić, kiedy nie znamy się lepiej? Przygotowaliśmy ankietę - wiemy, wiemy, ankiety nie są specjalnie ekscytujące - i będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wyrazicie w niej swoje zdanie na temat rynku zatrudnienia i szukania pracy. Możemy na was liczyć?
Wynikami podzielimy się z Wami w drugiej połowie lipca.
Ankieta jest tutaj.

 

Przeczytaj także:

Skomentuj