Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 26.08.-01.09.2019

2019-08-30

#RynekPracy
Dane Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają, że polski rynek pracy ma się dobrze. Według tych danych osoby aktywne zawodowo stanowiły w II kwartale br. 56,2% ludności w wieku 15 lat+. Szczegóły znajdziecie w artykule PulsHR.

Dobre wieści: według Eurostatu nierówności płacowe kobiet i mężczyzn w Polsce są znacznie niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Jednak kobiety stanowią ciągle zaledwie 11% wysokiej kadry kierowniczej. Szersze opracowanie tego tematu również na portalu PulsHR.

#LiczbaTygodnia
2590 to liczba aktualnych ofert pracy w województwie śląskim. Zachęcamy do sprawdzenia – link tutaj.

#WartoWiedzieć
W jakich branżach dziś brakuje fachowców? Zgodnie z barometrem grupa zawodów deficytowych to aż 31 profesji! Na liście znajdują się pracownicy, którzy wykonują obowiązki w trudnych warunkach, a ich zadania wymagają specjalistycznych, często kosztownych uprawnień. Sprawdźcie szczegóły w artykule – sekcja kariera i rozwój.
#NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie

Przeczytaj także:

Skomentuj