Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 29.07-04.08.2019

2019-08-02

#RynekPracy
W mijającym tygodniu najważniejszym wydarzeniem na rynku pracy z pewnością było wejście w życie zwolnienia z PIT osób do 26. roku życia. Według nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z PIT zostały zwolnione m.in. umowy o pracę i zlecenia, ale, co ważne, z ulgi nie skorzystają stażyści i praktykanci. Jak podaje Business Insider Polska, beneficjentami tej zmiany ma być ponad 2 miliony osób, co stanowi ponad 10% wszystkich pracujących w Polsce osób.

 

#LiczbaTygodnia

1614 to to liczba ofert pracy w województwie pomorskim. Jeśli szukacie pracy w tym regionie, zajrzyjcie na naszą stronę – link tutaj.

#WartoWiedzieć
Na polskim rynku pracy wciąż dużym problemem pozostają umowy śmieciowe. W ramach walki z tą sytuacją trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy – rewolucyjną zmianą ma być wprowadzenie umów etatowych i nieetatowych. Pierwsza z tych dwóch umów to obecnie funkcjonująca umowa o pracę, natomiast ta druga to zupełna nowość. Według zapowiadanych zmian w Kodeksie pracy, umowa nieetatowa byłaby stosowana w przypadku pracy o charakterze okazjonalnym lub wtedy, gdy świadczona byłaby w wymiarze maksymalnie 16 godzin tygodniowo. Umowa ta wiązałaby się także z pewnymi warunkami – pracodawca, który zatrudniłby pracownika na podstawie umowy nieetatowej, nie miałby obowiązku zapewniać mu pracy ciągle, co z kolei wiązałoby się z tym, że pracownik mógłby zostać wezwany na stanowisko w dowolnym momencie. Więcej szczegółów dotyczących tych zmian znajdziecie w dziale Kariera i Rozwój.


 

#NaszeGrupy
Kolejny tydzień i kolejne nowości na naszych grupach! Czy w tym tygodniu już zaglądaliście? Nasze społecznśc skupione w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku otrzymują cotygodniowo oferty pracy, więc może i Ty znajdziesz tam coś dla siebie.

Przeczytaj także: