Nowa praca, a co przed? 2017-02-03

Udało się! Proces rekrutacji został zwieńczony sukcesem. Przed Tobą nowe wyzwania i nowa praca. Jeśli pomiędzy zakończeniem jednego etatu a rozpoczęciem drugiego masz chwilę wolnego czasu, wykorzystaj to! Wystarczy tydzień przerwy, aby oczyścić umysł i naładować baterie tuż przed nowym startem. Co warto zrobić? Przede wszystkim pomyśl o sobie.


Ogarnij się


Wykorzystaj wolny czas i poukładaj swoje od dawna niezałatwione sprawy. Masz w końcu możliwość, więc reszta jest tylko wymówką. Jeśli nie planujesz w tym czasie wyjechać na wakacje, zrób porządek w swoim życiu. Po co znowu odkładać pewne tematy w nieskończoność i myśleć o tym, co musisz zrobić. Rozpoczynasz nową pracę, Twój umysł powinien być wolny od niepotrzebnych myśli, czysty i gotowy na nowe.


Odnów kontakty


Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz spędzałeś czas ze znajomymi? Spotkania w gronie przyjaciół bywają kreatywne, twórcze, pozwalają się odstresować, rozweselić i nabrać dystansu do siebie i otaczającego nas świata. Rozluźnij się, wyjdź z domu. Spędź aktywnie czas w otoczeniu, w którym dobrze się czujesz. Poświęć przede wszystkim czas rodzinie. To oni wspierają Cię na co dzień. Mały rewanż nie zaszkodzi. Przebywanie w gronie najbliższych wyzwala pozytywną energię i daje poczucie stabilizacji.


Wyloguj się


Odłącz się od sieci, nie przeglądaj maili (chyba, że oczekujesz informacji od przyszłego pracodawcy), nie marnuj czasu na oglądanie filmików i innych nieprzydatnych treści.


Zmęcz się pozytywnie


Idź na siłownię, na spacer, pobiegaj lub rozerwij się intelektualnie. Spędź ten czas aktywnie.


Przygotuj harmonogram


Zaplanuj rozpoczęcie nowej ścieżki zawodowej. Sprawdź wcześniej, ile czasu potrzebujesz na dotarcie do pracy. Najlepiej zrób to w godzinach rzeczywistych, biorąc pod uwagę natężenie ruchu i odległość. Przygotuj plan i postanowienia związane z Twoim czasem wolnym oraz zarządzaniem nim w trakcie pracy. Stwórz sobie harmonogram. Weź pod uwagę potrzeby pozostałych domowników.


Odpręż się


Wyjedź chociaż na weekend. Spędź cały dzień na „nicnierobieniu”. W najlepszym przypadku, jeśli możesz sobie na to pozwolić, wyjedź na wakacje. Urlop zredukuje stres związany z rozstaniem ze starym pracodawcą oraz rozpoczęciem nowej pracy. Wypoczniesz, odeśpisz, zrobisz rzeczy, na które nie pozwalasz sobie na co dzień. Co najważniejsze, naładujesz porządnie baterie. Skup się wyłącznie na wypoczynku. Kwestia pracy jest jasna. Nie czujesz dyskomfortu, że po powrocie na Twoim biurku czekać będzie stos papierów, a telefon nie uprzykrza każdej wolnej chwili. Są wakacje, błogi spokój, radość i zadowolenie.


Spędź ten czas tak, jak chcesz. Nie musisz się niczym martwić. Czuj się bezpiecznie. Brak pośpiechu, wolna głowa. Nowe perspektywy. Wyznacz sobie cele i je osiągaj krok po kroku utrzymując przez cały czas pozytywne nastawienie.

 

Przeczytaj także:

Skomentuj