Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Radca prawny

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie

Olsztyn

13 dni temu

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Olsztyn
Ogłoszenie o naborze Nr 39132

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
 stres związany z działaniem pod presją czasu,
 dyspozycyjność, odbywanie wyjazdów służbowych na terenie kraju,
 możliwość pracy w godzinach nadliczbowych,
 obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
- praca 8 godzin na dobę w pięciodniowym tygodniu pracy (od poniedziałku do piątku
w godz. 7:30-8:15-15:30-16:15),
- praca w nadgodzinach,
- szkolenia i wyjazdy służbowe na terenie oraz poza województwo warmińsk

Zakres zadań

  • udzielanie porad prawnych i wydawanie opinii prawnych oraz interpretowanie obowiązujących przepisów prawnych,
  • występowanie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad przed sądami powszechnymi, w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz organami administracji publicznej,
  • współpraca z komórkami Oddziału w zakresie rozwiązywania bieżących problemów prawno-administracyjnych w tym w przygotowywaniu przez nie decyzji (postanowień) administracyjnych oraz odwołań (zażaleń) w celu prawidłowej realizacji powierzonych zadań,
  • sprawdzanie pod względem formalno-prawnym projekty umów, zarządzeń, pełnomocnictw, oraz innych wystąpień a także opracowuje ich teksty o charakterze nietypowym,
  • współpraca przy rozstrzyganiu skarg i wniosków kierowanych do merytorycznych komórek organizacyjnych Oddziału,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w zawodzie radcy prawnego
  • ukończona aplikacja radcowska,
  • wpis na listę radców prawnych,
  • znajomość przepisów prawnych z zakresu działalności Oddziału,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność reprezentowania jednostki na zewnątrz

Dokumenty i oświadczenia niezbędne

  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • kopia uprawnień radcy prawnego,
  • kopia wpisu na listę radców prawnych.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Termin i miejsce składania dokumentów

    Dokumenty należy złożyć do: 2018-12-21 Decyduje data:wpływu oferty do urzędu Miejsce składania dokumentów:
    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
    Oddział w Olsztynie
    Al. Warszawska 89
    10-083 Olsztyn
    (z dopiskiem na kopercie oraz w liście motywacyjnym: Radca Prawny D-4)

    Poznaj stanowisko: Radca Prawny

    Radca prawny – prawnik, który udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne, opracowuje projekty aktów prawnych oraz występuje przed sądami i urzędami. Do jego obowiązków należy: udzielanie organom jednostki organizacyjnej (podmiotowi gospodarczemu) opinii i porad prawnych oraz wyjaśnień w zakresie stosowania prawa, występowanie w charakterze pełnomocnika jednostki organizacyjnej (podmiotu gospodarczego) w ...
    Radca Prawny Praca Radca Prawny

    Szukaj pracy według:

    Dolnośląskie:
    Wrocław (823)
    Wałbrzych (45)
    Legnica (119)
    Kujawsko-pomorskie:
    Bydgoszcz (187)
    Toruń (101)
    Lubelskie:
    Lublin (228)
    Chełm (34)
    Lubuskie:
    Łódzkie:
    Małopolskie:
    Kraków (921)
    Tarnów (51)
    Nowy Sącz (44)
    Mazowieckie:
    Warszawa (1953)
    Radom (156)
    Płock (37)
    Opolskie:
    Opole (152)
    Nysa (63)