Zobacz więcej ofert pracy

Radca prawny

Biuro do spraw Substancji Chemicznych w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
1799 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 47763

Warunki pracy

Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.
Wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne.
Biuro do spraw Substancji Chemicznych mieści się w wynajmowanym budynku na 4 piętrze. Wejście do budynku bez barier architektonicznych od strony ul. Targowej 35 w Łodzi. Szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrznych oraz winda w budynku dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • Obsługa prawna Biura do spraw Substancji Chemicznych.
  • Przygotowywanie pod względem prawnym i redakcyjnym projektów aktów normatywnych w ramach realizacji zadań ustawowych Inspektora do spraw Substancji Chemicznych.
  • Opiniowanie projektów aktów normatywnych w ramach realizacji zadań ustawowych Inspektora do spraw Substancji Chemicznych.
  • Reprezentowanie Inspektora do spraw Substancji Chemicznych na spotkaniach wynikających z procedury legislacyjnej, np. udział w konferencjach uzgodnieniowych.
  • Zastępstwo procesowe w postępowaniu sądowym, administracyjnym oraz przed innymi organami orzekającymi.
  • Przygotowywanie pod względem prawnym i redakcyjnym projektów aktów normatywnych wewnętrznych na potrzeby Inspektora do spraw Substancji Chemicznych i Dyrektora Generalnego urzędu.
  • Przygotowywanie dokumentów związanych z trwaniem i rozwiązywaniem / wygaśnięciem stosunku pracy oraz realizacją przepisów ustawy o służbie cywilnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie obsługi prawnej
  • ukończona aplikacja radcowska
  • wpis na listę radców prawnych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość wspólnotowego systemu prawnego
  • umiejętność korzystania z baz prawnicznych
  • umiejętność sprawnej organizacji pracy
  • umiejętność skutecznego komunikowania się
  • umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość problematyki związanej z chemikaliami