Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Radca prawny

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie

Warszawa

8 dni temu

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 52557

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Pracownikom oferujemy:
– umowę o pracę na czas nieokreślony lub określony (w przypadku osób po raz pierwszy zatrudnianych w służbie cywilnej pierwsza umowa na okres 12 miesięcy)
– trzynaste wynagrodzenie, pakiet szkoleń, możliwość ubiegania się o refundację kosztów nauki języków obcych i studiów podyplomowych
– pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku, częściowa refundacja kosztów udziału w wydarzeniach kulturalnych)
– możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie i pakietu opieki medycznej

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
- zagrożenie korupcją
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Kandydaci ubiegający się o zatrudnienie na stanowiska od głównego specjalisty oraz przystępujący do naboru urzędnicy służby cywilnej, w przypadku zatrudnienia w Ministerstwie będą objęci ograniczeniami wynikającymi z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 1393) oraz będą zobowiązani do złożenia – przed objęciem stanowiska - oświadczenia o stanie majątkowym potwierdzającego nienaruszanie ograniczeń lub zakazów wynikających z przepisów prawa.

Dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa prowadzonych działań, w Ministerstwie został ustanowiony System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Każdy pracownik jest zobowiązany do przestrzegania określonych w Ministerstwie zasad bezpieczeństwa przetwarzania informacji.

Zakres zadań

  • świadczenie pomocy prawnej w zakresie właściwości departamentu, w tym: - udzielanie porad prawnych; - sporządzanie opinii prawnych; - opracowywanie/ opiniowanie projektów umów, porozumień, upoważnień, pełnomocnictw lub innych dokumentów; - przygotowywanie projektów opinii/ wyjaśnień/ interpretacji/ oceny; - doradztwo prawne podczas spotkań z podmiotami zewnętrznymi (w tym: udział w negocjacjach)
  • nadzór i wykonywanie uprawnień akcjonariusza/ udziałowca w spółkach kapitałowych prawa handlowego w zakresie/ w obszarze - wskazanym przez przełożonego i na jego polecenie
  • prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w zakresie właściwości departamentu, w tym: - opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części; - opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych przez Ministerstwo; - przygotowywanie lub opiniowanie projektów stanowisk Rady Ministrów do pozarządowych projektów aktów normatywnych; - opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych wewnętrznie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo; - opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów regulujących funkcjonowanie komitetów/ zespołów grup roboczych; - opiniowanie projektów umów międzynarodowych lub projektów dokumentów dotyczących zawarcia lub wypowiedzenia umowy międzynarodowy, inicjowanych poza Ministerstwem; - opiniowanie projektów statutów organów i jednostek podległych lub nadzorowanych przez Ministra; - uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami Ministerstwa, organami i instytucjami; - reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych (w tym: udział w posiedzeniach konferencji uzgodnieniowych, komisji prawniczych, komitetów Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w pracach parlamentarnych)
  • udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej w zakresie właściwości departamentu, w tym: - analiza wpływających z Biura Ministra do konsultacji projektów dokumentów rządowych, w tym aktów normatywnych, pod kątem ich wpływu na obszar działania Ministerstwa; - zbieranie i analizowanie wkładów otrzymanych od innych komórek Ministerstwa (gdy komórka jest komórką wiodącą w sprawie); - opracowywanie stanowiska w oparciu o wniesione wkłady; - sporządzanie notatek informacyjnych dla Ministra dotyczących opiniowanych dokumentów przewidzianych do rozpatrzenia na posiedzeniach Rady Ministrów
  • monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii/ inicjatyw, etc. w zakresie właściwości departamentu, w tym: - analizowanie aktualnego stanu prawnego, - orzecznictwa i poglądów doktryny/ standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii; - analizowanie planowanych zmian prawnych; - przekazywanie informacji zainteresowanym
  • rozpatrywanie skarg/ wniosków/ odwołań/ petycji w zakresie właściwości departamentu, w tym: - udzielanie odpowiedzi na złożone skargi/ wnioski/ odwołania/ petycje; - analizowanie składanych skarg/ zażaleń/ wniosków/ odwołań/ petycji i interpelacji innych sygnałów obywatelskich i zbieranie dodatkowych wyjaśnień/ dokumentów; - przekazywanie do rozpatrzenia według właściwości
  • prowadzenie rejestrów/ list/ ewidencji w zakresie/ w obszarze aktów prawnych i pełnomocnictw, w tym: - wprowadzanie/ aktualizowanie danych; - weryfikowanie spełnienia wymagań formalnych; - przygotowywanie informacji do zamieszczenia na stronie internetowej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze nadzoru właścicielskiego
  • wpis na listę radców prawnych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość przepisów z zakresu prawa gospodarczego
  • znajomość ekonomicznych i formalno-prawnych zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego
  • znajomość regulacji specjalnych dotyczących spółek z udziałem Skarbu Państwa
  • znajomość regulacji w zakresie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej
  • obsługa systemu informacji prawnej LEX
  • obsługa MS Office, Word, Excel
  • myślenie analityczne
  • komunikacja
  • współpraca
  • kreatywność
  • rzetelność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    Dokumenty i oświadczenia niezbędne

    • CV i list motywacyjny
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
    • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (nadmiarowych, nie związanych z wymaganiami i dokumentami określonymi w ogłoszeniu) przekazanych do celów naboru (wzór oświadczeń dostępny na stronie: https://gospodarkamorska.bip.gov.pl/praca-w-ministerstwie/ogloszenia-o-wolnych-stanowiskach-w-sluzbie-cywilnej.html)
    • kopia dokumentu potwierdzająca wpis na listę radców prawnych
    • kopie dokumentów potwierdzających minimum 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze nadzoru właścicielskiego,
    • kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub informacja o poziomie znajomości języka na poziomie B2.
    • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
    • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
    • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

    Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających minimum 1 rok doświadczenia zawodowego związanego z funkcjonowaniem organów korporacyjnych.
  • Termin i miejsce składania dokumentów

    Dokumenty należy złożyć do: 2019-08-27 Decyduje data:wpływu oferty do urzędu

    Poznaj stanowisko: Radca Prawny

    Radca prawny – prawnik, który udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne, opracowuje projekty aktów prawnych oraz występuje przed sądami i urzędami. Do jego obowiązków należy: udzielanie organom jednostki organizacyjnej (podmiotowi gospodarczemu) opinii i porad prawnych oraz wyjaśnień w zakresie stosowania prawa, występowanie w charakterze pełnomocnika jednostki organizacyjnej (podmiotu gospodarczego) w ...
    Radca Prawny Praca Radca Prawny

    Szukaj pracy według:

    Dolnośląskie:
    Wrocław (652)
    Wałbrzych (63)
    Legnica (118)
    Kujawsko-pomorskie:
    Bydgoszcz (256)
    Toruń (132)
    Lubelskie:
    Lublin (228)
    Chełm (34)
    Lubuskie:
    Łódzkie:
    Małopolskie:
    Kraków (842)
    Tarnów (83)
    Nowy Sącz (82)
    Mazowieckie:
    Warszawa (1975)
    Radom (170)
    Płock (71)
    Opolskie:
    Opole (225)
    Nysa (65)