Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Kujawsko-pomorskie Toruń
Referendarz statystyk

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
Toruń
praca stacjonarna
1654 dni temu
Dyrektor Urzędu Statystycznego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Toruń
Ogłoszenie o naborze Nr 54893

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych oraz praca w terenie,
- nie występują szkodliwe ani niebezpieczne warunki pracy, korytarze mają szerokość odpowiednią dla wózków inwalidzkich,
- pomieszczenia biurowe znajdują się na II piętrze, w budynku brak wind przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych (odpowiednia szerokość drzwi), do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, korytarze mają szerokość
odpowiednią dla wózków inwalidzkich, brak odpowiedniej szerokości drzwi prowadzących do pomieszczeń biurowych,
- w budynku brak toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dlaczego warto zatrudnić się w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy:
1) otrzymujesz umowę o pracę, co oznacza, że:
• korzystasz z uprawnień przewidzianych w Kodeksie pracy,
• Urząd odprowadza za Ciebie wszystkie składki,
• okres zatrudnienia w Urzędzie zaliczany jest do stażu pracy;
2) otrzymujesz miesięczne wynagrodzenie zasadnicze oraz:
• dodatek za wysługę lat w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego,
• dodatkowe wynagrodzenie roczne, popularnie zwane „trzynastką”,
• nagrody okresowe i specjalne przyznawane nawet do trzech razy w roku,
• nagrody jubileuszowe;
3) możesz liczyć na:
• stabilne zatrudnienie,
• pracę w miłej atmosferze,
• ciekawe i zróżnicowane zadania,
• pomoc we wdrożeniu się do nowych obowiązków,
• wsparcie w rozwoju zawodowym poprzez uczestnictwo w szkoleniach,
• awans zawodowy,
• dopasowanie godzin pracy do swoich potrzeb;
4) korzystasz z innych udogodnień:
• dofinansowania do wypoczynku Twojego i dzieci, dofinansowania do działalności sportowo-rekreacyjnej i kulturalno-oświatowej, świątecznych bonów, czy pożyczki mieszkaniowej z preferencyjnym oprocentowaniem,
• możliwości wykupienia ubezpieczenia grupowego na korzystnych warunkach,
• możliwości ubiegania się o mianowanie w służbie cywilnej już po upływie dwóch lat od zatrudnienia w korpusie służby cywilnej.

Zakres zadań

  • udział w prowadzeniu analiz ekonometrycznych z wykorzystaniem matematycznych metod estymacji,
  • udział w przygotowywaniu publikacji analitycznych i nieanalitycznych z zakresu wykorzystania danych administracyjnych w statystyce rynku pracy,
  • udział w opracowywaniu metodyki pozyskiwania danych ze źródeł administracyjnych oraz zapewnianie jej zgodności z obowiązującym stanem prawnym.
  • przeprowadzanie kontroli i weryfikacji i zbiorów źródłowych i wynikowych pochodzących ze źródeł administracyjnych oraz stosuje metody statystyczne.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 11 miesięcy doświadczenia zawodowego w organizacji i realizacji badań statystycznych oraz opracowywaniu ich wyników lub w opracowywaniu wyników badań statystycznych oraz prowadzeniu analiz statystycznych,
  • znajomość języków obcych: język angielski na poziomie B1,
  • znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie statystyki publicznej,
  • znajomość przepisów dotyczących podstaw funkcjonowania administracji publicznej oraz finansów publicznych,
  • bardzo dobra znajomość MS Word, MS Excel, MS Power Point,
  • komunikatywność,
  • umiejętność analizowania danych i logicznego myślenia,
  • znajomość pojęć, definicji i mierników statystycznych,
  • znajomość wnioskowania statystycznego i statystyki opisowej,
  • znajomość zagadnień dotyczących rynku pracy,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języków obcych: język angielski na poziomie C1
  • przeszkolenie w zakresie aplikacji wspomagających realizację zadań na stanowisku,
  • przeszkolenie w zakresie podstawowych aspektów metodologicznych badań statystycznych rynku pracy prowadzonych przez statystykę publiczną,
  • znajomość specjalistycznego oprogramowania wspomagającego prowadzenie statystycznych analiz danych SAS, R,
  • znajomość metod analizy statystycznej,
  • znajomość zagadnień z zakresu ekonometrii,
  • umiejętność posługiwania się językiem zapytań w MS SQL.