Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2071 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 31910

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe
– częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • prowadzenie obsługi udziału przedstawicieli Ministerstwa w spotkaniach i posiedzeniach krajowych/międzynarodowych w zakresie koordynowania współpracy z innymi departamentami, resortami oraz instytucjami w związku z członkostwem Polski w Konwencji o ochronie Morza Bałtyckiego (HELCOM), w tym: przygotowywanie instrukcji/materiałów dla przedstawicieli Ministerstwa, przygotowywanie lub uzgadnianie dokumentów prezentujących stanowisko Ministerstwa, prowadzenie lub udział w spotkaniach i posiedzeniach, monitorowanie realizacji zobowiązań wynikających z udziału w spotkaniach/posiedzeniach, obsługa logistyczna udziału przedstawicieli Ministerstwa w spotkaniach/posiedzeniach, przygotowywanie/ uzgadnianie dokumentów podsumowujących
  • prowadzenie spraw organizacyjnych Ministerstwa/ komórki organizacyjnej w zakresie analizy informacji przekazywanych przez inne departamenty, resorty i instytucje, w tym: opracowywanie zbiorczych informacji, statystyk, sprawozdań, analiz dotyczących pracy Ministerstwa/komórki organizacyjnej, przedkładanie propozycji zmian i usprawnień w zakresie procedur i sposobów realizacji zadań będących we właściwości Ministerstwa/komórki organizacyjnej
  • organizowanie spotkań i wydarzeń krajowych/międzynarodowych w związku z działalnością Sekretariatu HELCOM, w tym: tworzenie harmonogramu spotkań i wydarzeń, zapewnienie obsługi logistycznej spotkań i wydarzeń (w tym: transport, zakwaterowanie, catering, tłumaczenia, sale, wydruk materiałów, etc.), przygotowywanie merytoryczne spotkań i wydarzeń (w tym: opracowywanie prezentacji, materiałów, publikacji, etc.), prowadzenie lub udział w spotkaniach i wydarzeniach, przygotowywanie/uzgadnianie dokumentów podsumowujących
  • praca w językach obcych w obszarze ochrony środowiska morskiego, w tym: zapoznawanie się i analiza treści w językach obcych, sporządzanie treści w językach obcych, tłumaczenia doraźne na potrzeby własne i kierownictwa
  • udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej w tym: opracowywanie stanowiska w oparciu o wniesione wkłady, sporządzanie notatek informacyjnych dla Ministra dotyczących opiniowanych dokumentów przewidzianych do rozpatrzenia na posiedzeniach Rady Ministrów, zbieranie i analizowanie wkładów otrzymanych od innych komórek Ministerstwa (gdy komórka jest komórką wiodącą w sprawie)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • ogólna znajomość Konwencji o ochronie środowiska morskiego obszaru Morza Bałtyckiego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • komunikacja
  • rzetelność
  • współpraca
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wiedza na temat funkcjonowania HELCOM
  • znajomość ustawy Prawo wodne