Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1651 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 56019

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • współpraca z władzami właściwymi ds. weterynarii w państwach trzecich, placówkami dyplomatycznymi ww. państw, placówkami dyplomatycznymi Polski w ww. państwach oraz z administracją krajową, unijną i innymi pracownikami Głównego Inspektoratu Weterynarii w celu uzgodnienia z ww. państwami wymagań weterynaryjnych jakie powinny być spełnione przy wywozie do tych państw zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym uczestnictwo w delegacjach zagranicznych kierownictwa Urzędu,
  • koordynacja organizacji i obsługa wizyt delegacji państw trzecich na szczeblu Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz służbowych wyjazdów zagranicznych kierownictwa Urzędu do ww. państw,
  • dokonywanie i weryfikowanie tłumaczeń z języka obcego i na język obcy dokumentacji, prowadzenie wykazu uzgodnionych świadectw weterynaryjnych i wymagań weterynaryjnych państw trzecich, a także rejestru umów międzynarodowych oraz międzynarodowych porozumień Głównego Lekarza Weterynarii dotyczących współpracy z państwami trzecimi w zakresie weterynarii,
  • współpraca z innymi pracownikami GIW przy przygotowywaniu propozycji negocjacyjnych i stanowiska Głównego Lekarza Weterynarii w sprawach dotyczących współpracy z państwami trzecimi, a także przy opiniowaniu projektów umów międzynarodowych i porozumień weterynaryjnych w zakresie współpracy z państwami trzecimi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe filologiczne lub lingwistyka stosowana
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie C2,
  • Wiedza: znajomość obcojęzycznej terminologii specjalistycznej weterynaryjnej, w szczególności w zakresie struktury organizacyjnej Inspekcji Weterynaryjnej, chorób zakaźnych zwierząt, bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego oraz pasz,
  • Kompetencje: rzetelność, komunikatywność, terminowość, inicjatywa,
  • Umiejętności: pracy w zespole i właściwej komunikacji interpersonalnej, bardzo dobrej organizacji pracy własnej, pracy pod presją czasu.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka hiszpańskiego, francuskiego lub rosyjskiego na poziomie komunikatywnym