Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
lubelskie, Janów Lubelski
praca stacjonarna
2196 dni temu
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Janów Lubelski
Ogłoszenie o naborze Nr 25393

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa, siedząca związana z obsługą monitora ekranowego powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, wymagająca szczególnej koncentracji, dokładności, obsługa urządzeń biurowych. Stanowisko pracy zlokalizowane na parterze budynku, oświetlenie światłem dziennym i sztucznym, budynek urzędu posiada łazienkę i pojazd dla osób niepełnosprawnych co umożliwia swobodne poruszanie się na parterze, brak windy umożliwiającej przedostanie się na pierwsze i drugie piętro dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Narzędzia pracy: komputer, drukarka, telefon, faks, kserokopiarka, niszczarka.
Miejsce i otoczenie organizacyjno- techniczne stanowiska pracy:
Siedziba Urzędu Skarbowego w Janowie Lubelskim znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 32 w Janowie Lubelskim i jest budynkiem wielokondygnacyjnym; nie jest wyposażony w windy. Budynek posiada łazienkę i podjazd dla osób niepełnosprawnych, brak windy uniemożliwia przedostanie się na I i II piętro osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Zakres zadań

  • Prowadzenie obsługi kancelaryjnej urzędu.
  • Przyjmowanie i ewidencjonowanie składanych deklaracji i innych dokumentów, w tym także w formie elektronicznej, a następnie zajmowanie się ich obsługą w celu realizacji zadań w zakresie poboru podatków.
  • Wydawanie zaświadczeń z zakresu działania komórki w celu właściwej realizacji zadań.
  • Zapewnianie obsługi i wsparcie podatnika i płatnika, w tym udzielanie informacji podatkowych w celu prawidłowego wypełnienia przez nich obowiązków podatkowych,
  • Weryfikacja pod względem formalnym i merytorycznym danych wynikających z deklaracji i innych dokumentów wpływających do urzędu w celu właściwej realizacji zadań poboru podatków.
  • Wydawanie druków i formularzy oraz udzielanie informacji o sposobie ich wypełnienia w celu prawidłowego wykonania obowiązków przez podatnika i płatnika.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustaw: Ordynacja podatkowa, o podatku dochodowym od osób fizycznych,
  • komunikatywność,
  • umiejętność obsługi aplikacji biurowych,
  • umiejętność interpretacji przepisów prawa podatkowego,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność redagowania pism.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe