Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Kutno
praca stacjonarna
1924 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Kutno
Ogłoszenie o naborze Nr 40815

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

• praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
• praca przeważnie w pozycji siedzącej, przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
• narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

• stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
• stanowisko pracy zlokalizowane w budynku czteropiętrowym,
• budynek wyposażony w windę oraz podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
• w budynku znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane
dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • przyjmowanie przesyłek listowych i paczek pocztowych adresowanych do Urzędu,
  • rejestrowanie korespondencji przychodzącej w systemie informatycznym, przyjmowanie przesyłek listowych i paczek pocztowych z poszczególnych komórek organizacyjnych, tworzenie pocztowych książek nadawczych i pozostałej dokumentacji niezbędnej do ekspedycji przesyłek,
  • segregowanie korespondencji, dekretowanie automatyczne lub przekazywanie do dekretacji Naczelnika Urzędu i przekazywanie zadekretowanej korespondencji upoważnionym przedstawicielom komórek organizacyjnych,
  • rejestrowanie potwierdzeń odbioru lub faktu niedoręczenia korespondencji w systemie BA,
  • składanie reklamacji na usługi pocztowe,
  • zastępowanie pracownika obsługującego sekretariat Naczelnika Urzędu i jego Zastępcy,
  • obsługa poczty elektronicznej całego Urzędu oraz skrzynki podawczej ePuap,
  • obsługa interesantów Urzędu Skarbowego, terminowe sporządzanie wymaganych sprawozdań,
  • archiwizowanie dokumentów komórki organizacyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  • współdziałanie z innymi komórkami organizacyjnymi Urzędu i Izby Administracji Skarbowej w Łodzi a także z innymi instytucjami i organami w zakresie właściwości komórki organizacyjnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów podatkowych i ordynacji podatkowej,
  • biegła obsługa komputera,
  • cierpliwość,
  • dokładność,
  • uprzejmość,
  • komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji,
  • umiejętność organizacji pracy,
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu,
  • umiejętność pracy w zespole.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • podstawowa wiedza w zakresie obsługi aplikacji i systemów informatycznych MF i IAS obsługiwanych na stanowisku pracy.