Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Opolu
Głubczyce
praca stacjonarna
1246 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Głubczyce
Ogłoszenie o naborze Nr 71320

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

·      praca o charakterze administracyjno – biurowym,

·      ciągła obsługa podatników,

·      zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

·      praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,

·      stanowisko wyposażone w komputer stacjonarny i inne urządzenia biurowe,

·      oświetlenie sztuczne i naturalne,

·      brak szkodliwych, niebezpiecznych warunków pracy,

·      budynek dwukondygnacyjny nie wyposażony w windę,

·      toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze,

·      przed budynkiem podjazd dla osób niepełnosprawnych,

·      brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym.

Zakres zadań

  • przyjmuje deklaracje podatkowe, wnioski, informacje i inne dokumenty, w tym w formie elektronicznej, wstępnie weryfikuje pod względem formalnym oraz obsługuje bezpośrednio podatników w celu pomocy podatnikom w rzetelnym i terminowym rozliczaniu się z obowiązków podatkowych,
  • wprowadza do systemów informatycznych dane szczegółowe z deklaracji podatkowych i innych dokumentów oraz przetwarza dane przesłane za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej w celu zapewnienia kompletnej i aktualnej bazy danych oraz dostarczania pozostałym komórkom urzędu informacji podatkowych,
  • wydaje zaświadczenia w celu udostępniania informacji będących w posiadaniu urzędu, a służących realizacji wniosków podatników oraz prowadzi sprawy związanych z kasami rejestrującymi w celu kontroli należytego wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów ustaw w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, od czynności cywilno-prawnych, od spadków i darowizn, od towrów i usług, akzycowego, ustawy o rachunkowości i o służbie cywilnej oraz Ordynacji podatkowej
  • Umiejętność obsługi komputera oraz pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa aplikacji specjalistycznych.